Thursday, March 13, 2014

Biel & beton w kuchni

Tematy kuchenne od jakiegoś czasu nie pojawiały się na łamach tego bloga i tym postem postanowiłam nadrobić zaległości. Chyba ostatnio, z racji etapu remontu naszego poddasza, moje myśli krążyły bardziej wokół elementów konstrukcyjnych i skupiałam się bardziej na elementach wysokogabarytowych.
Ale się poprawiam, na dodatek dzisiaj będzie o dwóch kuchniach! Białych oczywiście. Obiło mi się o uszy, że białe kuchnie stają się powoli passe, ale to trochę tak jakby powiedzieć, że mała czarna nie jest już modna. Są takie rzeczy które opierają się pójściu w zapomnienie i biała kuchnia na pewno do nich należy. Beton w roli blatu kuchennego ostatnio mocno odczuwa konkurencję ze strony marmuru, ale nadal pojawia się we wnętrzach pod różnymi postaciami, nie tylko blatów. 

Ta prosta kuchnia z Ikei nabiera bardziej indywidualnego charakteru dzięki betonowemu blatowi. Nawet plamy na tym blacie wyglądają ....dekoracyjnie, jakby właśnie miały się tam znaleźć. Bardzo podobają mi się te białe kafelki, możliwe, że takie ozdobią naszą kuchnię na poddaszu. Szkoda, że autor tego wnętrza nie wykazał się konsekwencją i nie ułożył ich do końca ściany. 

A poza tym to nie byłaby to ta sama kuchnia bez błękitnej lodówki!


 Źródło: FM

Druga kuchnia widać świeżo odnowiona z zacięciem industrialnym. Z blaszanymi półeczkami z GRANIT, białymi kafelkami po sufit, betonowym blatem i krzesłami pociągniętymi na jeden z najmodniejszych kolorów sezonu - żółty.
W przedpokoju ciekawy pomysł na wykorzystanie starej okiennicy. 
Deska do krojenia robi teraz prawdziwą karierę we wnętrzach kuchennych, zwłaszcza ta w wersji marmurowej. Tak mi się spodobała w tego typu stylizacjach, że sama sobie podobną sprawiłam. Cieszyła oko przez miesiąc oparta o kuchenną ścianę, po czym runęła z hukiem i niestety roztrzaskała się na kawałki... i tyle było uciechy z mojej marmurowej deski....


Źródło: Lanfast

Pozdrawiam
Marta

13 comments:

 1. Cudna lodówa, moje marzenie taka reto;)

  ReplyDelete
 2. Zdjęcia bardzo fajne, choć nie wiem, czy sama zafundowałabym sobie kuchnię wykafelkowaną do sufitu :) Deski współczuję :(

  ReplyDelete
 3. beton na ścianie, biel na meblach tak:) odwrotnie to juz nie wiem:)

  ReplyDelete
 4. Bardzo mi się podobają te inspiracje. Z lodówki retro niedawno się wyleczyłam - pooglądałam na żywo upatrzone gorenje - bardzo ładna, ale za niska. Mnie jest potrzebna taka lodówka xxl 2m wysoka, najwyższe smegi na 192cm, cena niestety kosmos, nie do osiągnięcia, więc nawet nie biorę pod uwagę.

  ReplyDelete
 5. betonowe blaty kusza mnie bardzo.... ale do mojej wymarzonej kuchni jeszcze daleko, więc nie wiem, czy mi nie przejdzie.... biel na pewno zostanie ;-))

  ReplyDelete
 6. Surowy marmur + białe kafelki jak dla mnie idealne połączenie. Też lubię biel, sama mam białe meble w kuchni. Trochę w utrzymaniu czystości ciężko, ale myślę, że i tak warto ;) Oczywiście fajnie jak biel przełamie się surową fakturą drewna czy właśnie betonu, a może bardziej zdecydowanym kolorem wtedy nie ma monotoni ;)
  Moją uwagę przykuło wykorzystanie starej okiennicy - rewelacja! Może kiedyś uda mi się wprowadzić tak ciekawy pomysł do swojego mieszkania ... tylko okiennicy brak, a miejsce na nią na pewno bym znalazła ;D

  ReplyDelete
 7. Mają swój klimat. Lodówka super !!

  ReplyDelete
 8. A mi te płytki ułożone nie do końca ściany się podobają. Symetrycznie "odcięte" kawałki blatu sprawiają, że te płytki to jak taki obraz trochę... Tyle że od góry lepiej by wyglądały ucięte na wysokości przerwy między szafkami. Wyrównane są jednak do okapu, czyli pewnie tak wypada otwór wentylacyjny. To takie moje małe refleksje ;)

  ReplyDelete
 9. białe kuchnie passe ? a ja się nawet jeszcze nie zdążyłam z tą bielą rozkręcić ;) może w takim razie jeszcze poczekam i a nóż za parę lat moja kuchnia będzie na topie ;)
  beton uwielbiam ! a z tą bielą to moje marzenie !

  ReplyDelete
 10. piękne białe surowe kuchnie :)

  ReplyDelete
 11. Betonowe blaty wyglądają super, ale nie wiem jak z utrzymaniem czystości. Do mnie przemawia druga kuchnia

  ReplyDelete
 12. Świetnie napisany artykuł. Jak dla mnie bomba.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...