Saturday, June 3, 2017

Jak znaleźć mieszkanie idealne?

Z napisaniem tego postu nosiłam się już od jakiegoś czasu, a finalnym impulsem był komentarz pewnej osoby, która wspiera nas od jakiegoś czasu w tematach nieruchomościowych, kiedy to przy okazji rozmowy o kolejnym mieszkaniu do remontu osoba ta zapytała "jak wy to robicie, że wyszukujecie TAKIE mieszkania!?"(już wkrótce napiszę o naszym najnowszym projekcie).

Od razu zaspojleruję, że nie znajdziecie tu gotowego przepisu na to, jak idealne mieszkanie znaleźć, ale być może tych kilka spisanych tu przemyśleń pomoże inaczej spojrzeć na owe poszukiwania i ułatwi wybór. Przynajmniej taką mogę mieć nadzieję.

Ilustrację do dzisiejszych rozważań stanowić będzie oczywiście idealne mieszkanie na poddaszu ;)


Zdjęcia: Stadshem


Z IDEALNYM MIESZKANIEM JEST TROCHĘ TAK JAK Z KSIĘCIEM Z BAJKI, MOŻNA SZUKAĆ CAŁE ŻYCIE I NIE ZNALEŹĆ.


Co w związku z tym? Zaniechać poszukiwań? Czy wręcz przeciwnie, wzmożyć poszukiwania, zastosować inną z taktyk? Wbrew pozorom wybranie każdej z tych dróg może prowadzić do tego samego punktu - że będziemy przez cały czas tkwić w miejscu bądź kręcić się w kółko. Jaka jest zatem alternatywa? Jestem gorącą zwolenniczką tezy, że "zrobione, jest lepsze niż idealne", a żeby wprowadzić to w życie wystarczy, zmienić jedynie swoje nastawienie do poszukiwań. Przede wszystkim:

1. USTALIĆ PRIORYTETY

W etap poszukiwania mieszkania wkraczamy najczęściej z pełną listą oczekiwań co do ceny, rozkładu, lokalizacji czy metrażu itd. Sprecyzowane oczekiwania to pierwszy klucz do sukcesu, może się jednak okazać, że zadziałają przeciwko nam, jeśli ich lista będzie zbyt długa i będziemy sztywno obstawać przy spełnieniu każdego z nich. Dlatego tak ważne jest ustalenie, na czym najbardziej nam zależy, bez czego nie będziemy mogli absolutnie żyć i tym przede wszystkim kierować się w procesie selekcji.


Opowiem, jak to było w naszym przypadku. Mieszkania szukaliśmy łącznie ok. 3 miesięcy i finalnie zdecydowaliśmy się na to, które widzieliśmy po raz pierwszy ;) Warto było jednak przejść przez ten proces oglądania i w jednym z kolejnych punktów zdradzę dlaczego.
Zależało nam na mieszkaniu do remontu w kamienicy o dośc niskiej cenie za metr, by można było sobie pozwolić na kompleksowy remont. Te 3 w sumie warunki pozwoliły nam rozpocząć poszukiwania z konkretnym planem, na tyle szerokim jednak, że udało nam się znaleźć wiele mieszkań, które te kryteria spełniały. Jednym słowem, było z czego wybierać :)
2. BYĆ ELASTYCZNYM

Czasami warto przymknąć oko na pewne niedoskonałości, bo gdy odpuścimy, może okazać się, że zyskamy coś, czego zupełnie nie planowaliśmy.
 
Ponownie posłużę się naszym przykładem. Największą rzeczą, na którą przymknęliśmy oko to położenie mieszkania na 4 piętrze w budynku bez windy (wiem, wiem, dla wielu osób byłoby to zupełnie niedopuszczalne, ale na naszej liście priorytetów akurat się nie znalazło) oraz umiejsowienie mieszkania w płatnej strefie parkowania. I tu potwierdza się teza, że ustalenie priorytetów znakomicie ułatwia wybór). Za to umiejętność odpuszczenia na pewnych polach pozwala nam dzisiaj cieszyć się:
- trzema balkonami i tarasem (tego zdecydowanie nie planowaliśmy!)
- dwukrotnie większym metrażem niż poszukiwaliśmy
- pięknym, szarym piecem secesyjnym
- i wieloma jeszcze elementami, które dostaliśmy jako bonus.3. OGLĄDAĆ, OGLĄDAĆ!

Nawet jeśli wiemy dokładnie, czego szukamy, może okazać się, że rzeczywistość rewiduje nasze plany, niekoniecznie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Dlatego warto oglądać nawet jeśli na pierwszy rzut oka dany dom czy mieszkanie nie spełnia do końca  naszych początkowych oczekiwań.

Kiedy po raz pierwszy weszliśmy do naszego mieszkania stwierdziliśmy, że jest ciekawe, ale to niekoniecznie to jedyne. Dopiero po obejrzeniu kolejnych kilkunastu wróciliśmy do niego i przyznaliśmy, że na tle pozostałych ma jednak niewątpliwe zalety i że w tym punkcie powinniśmy przerwać nasze poszukiwania, bo znaleźliśmy to, czego szukaliśmy. Tutaj jedna uwaga, by nie zastanawiać się zbyt długo, bo może się okazać, że ktoś inny sprzątnie nam "nasze" mieszkanie sprzed nosa.


4 KIEROWAĆ SIĘ SWOIMI POTRZEBAMI

Kiedy poszukujemy mieszkania nagle znajduje się wokół nas mnóstwo doradców gotowych podpowiadać lub co gorzej odradzać, czego na pewno nie powinniśmy kupować. Dlatego tak ważne jest uświadomić sobie, na czym nam zależy i przy tym obstawać niezależnie od opinii innych.

Z takimi doradcami po drodze ku wymarzonemu mieszkaniu zetknęliśmy się również i my. Często byli to członkowie naszych rodzin, przyjaciele, znajomi, którzy ochoczo i przede wszystkim nieświadomie proóbowali nas odwieźć od powziętego planu. Wątpliwości zasianych było mnóstwo, a to że zbyt duży remont by nas czekał, a po co nam taki metraż, a to że rachunki za ogrzewanie doprowadzą nas na skraj bankructwa, a jeszcze mieszkanie w centrum w hałasie i smogu etc. Sami powiedzcie, po co nam to!? A po to, by spełnić nasze marzenia i wyobrażenia o mieszkaniu idealnym, które mogą diametralnie różnić się od tego, o czym marzą inni.


5. NIE PODDAWAĆ SIĘ WĄTPLIWOŚCIOM

Poddanie się wątpliwościom potrafi pokrzyżować wiele planów i utrudnić/uniemożliwić wybór, dlatego wszelkie pojawiające się na horyzoncie czarne scenariusze należy w ich zalążku stłamsić i nie pozwolić dalej się im rozwinąć ;)
Boicie się kredytu, braku możliwości spłacania go? Pewnie jest pewien odsetek osób, którym się to przytrafia z różnych względów, ale zdecydowana większość spłaca je regularnie mieszkając w swoich wymarzonych mieszkaniach.
Boicie się, że jeśli już zdecydujecie się na jedno z mieszkań może okazać się za chwilę, że pojawi się coś lepszego, jeszcze bardziej odpowiedniego. Pewnie jest taka opcja, ale co z tego jeśli wy już będziecie w tym czasie mieszkać w waszym wymarzonym mieszkaniu!  Nie warto tworzyć czarnych scenariuszy, a na każdy z nich znajdzie się na pewno jakiś racjonalny kontrargument.


6. IDEALNE MIESZKANIE TWORZYMY MY

Idealne mieszkania nie biorą się z próżni, tworzą je ludzie, które w nich mieszkają. Nawet jeśli to, co widzimy przed sobą nie jest idealnym wnętrzem, my możemy sprawić, by takim dla nas się stało.  
Jeśli pamiętacie nasze początki w mieszkaniu pod aniołem, jego wygląd pozostawiał wiele do życzenia i bynajmniej widok jaki się tam roztaczał, nie przypominał w żaden sposób ideału.Add caption

A na koniec chciałabym powiedzieć - nie szukajcie ideału, stwórzcie go sami!


Pozdrawiam
Marta

123 comments:

 1. Masz rację, to my sami tworzymy idealne mieszkanie, my już mieliśmy ich dwa, teraz zmienimy je po raz trzeci. Nikomu nie pokazywaliśmy i nie wspominaliśmy, bo chcieliśmy "doradców" uniknąć. Klucze odbieramy pod koniec września, a rodzina i znajomi jeszcze o tym nie wiedzą. Oglądnęliśmy przez dwa lata z przerwą, może 10 mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego i tylko to jedno zrobiło na mnie takie wrażenie, że od progu wiedziałam, że jest tym idealnym, choć miało być na pierwszym piętrze- jest na drugim (na pierwszym też było wolne, ale widok zadecydował)Czasami stawianie priorytetów nie ma sensu, trzeba oglądać i jeszcze raz oglądać. Pozdrawiam Iwona J.

  ReplyDelete
 2. Piękne wnętrza! :) Moim zdaniem mieszkania na poddaszu mają swój urok i można je w ciekawy sposób zaaranżować. Osobiście nie mieszkam w kamienicy, ale bardzo chętnie bym się do takiego mieszkanka wprowadziła ;)

  ReplyDelete
 3. Takie mieszkanie jak na zdjęciach to jak marzenie :) Dla mnie oprócz samego mieszkania jeszcze istotni są sąsiedzi. Trzeba być ostrożnym.

  ReplyDelete
 4. Idealne mieszkanie tworzymy sami, bo w końcu to kwestia indywidualna - to co nam się podoba nie musi innym. Po obejrzeniu zdjęć przedstawionych wnętrz, sądzę że już jestem bliżej idealnego wystroju :)

  ReplyDelete
 5. Znaleźć idealne mieszkanie to trudny temat. Podejrzewam, że bardziej jest to kwestia szczęścia niż własnego wyboru. Na szczęście prawie każde mieszkanie można dostosować do swoich potrzeb i mieć mieszkanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

  ReplyDelete
 6. Myślę, że żeby mieszkanie było idealne to trzeba je samemu od podstaw zaprojektować i wybudować ;P Jeśli kupujemy (wynajmujemy) to możemy tylko się starać jak najbardziej zbliżyć się do naszego ideału ;) Pozdrawiam
  Przy okazji zapraszam też do siebie na rabatdladomu.com.pl

  ReplyDelete
 7. Świetny wpis, bardzo ładnie i uroczo u Ciebie. Chętnie przytuliła bym takie cztery kąty.

  ReplyDelete
 8. Wow, te zdjęcia wnętrza niesamowicie przykuwają uwagę! Piękne!:) Marzy mi się takie wyjątkowe mieszkanie w kamienicy :) Być może kiedyś uda mi się znaleźć takie cudo jak twoje i stworzyć w nim idealne gniazdko na miarę moich potrzeb!:)

  ReplyDelete
 9. Mieszkanie na zdjęciach jest przepiękne! Ale poza tym, że powinniśmy się w nim dobrze czuć, to najważniejsze jest to z kim dzielimy cztery kąty :)

  ReplyDelete
 10. Śliczne są te wnętrza na zdjęciach! Uwielbiam stare drewno, dużo bieli w połączeniu z drewnem :)

  ReplyDelete
 11. Ciekawy poradnik dla osób poszukujących mieszkania! Warto ustalić kilka warunków brzegowych, a na resztę przymknąć oko, bo w przeciwnym wypadku poszukiwanie idealnego mieszkania mogłoby potrwać wiele lat albo nawet całe życie...

  ReplyDelete
 12. Pięknie wygląda styl skandynawski ale niestety nie do każdego mieszkania pasuje :)

  ReplyDelete
 13. Fantastyczne zdjęcia. Przepięknie urządzone wnętrze;) Ale znalezienie idealnego domu nie jest takie proste;(

  ReplyDelete
 14. Ja również uwielbiam skandynawski styl. Mieszkałam w Sztokholmie i zakochałam się. Teraz robię generalny remont i cały czas zastanawiam się nad pomysłami, które ptzychodza mi do głowy. Przedewszystkim jednak dla mnie łóżko jest najważniejsze,
  więc materac wymieniłam na materac ortopedyczny i dopiero teraz zaczynam się urządzać:)

  ReplyDelete
 15. Bardzo podoba mi się twój pomysł na idealne mieszkanie. Na pewno skorzystam.Sama chętnie się zainspiruje pisząc własnego bloga, również tak jak twój o domie a właściwie o domach :)

  ReplyDelete
 16. Bardzo podoba mi się twój pomysł na idealne mieszkanie. Na pewno skorzystam.Sama chętnie się zainspiruje pisząc własnego bloga, również tak jak twój o domie a właściwie o domach :)

  ReplyDelete
 17. Bardzo dobry post. Akurat poszukuję mieszkania, więc mi się przyda. Nie myślałam, że zakup mieszkania to tak ciężki temat, ale wiadomo, że jeśli wydaje się na nie potężne pieniądze to chce się mieć jak najlepsze. Obejrzałam już kilka i żadne nie zadowoliło mnie w 100%.

  ReplyDelete
 18. Wydaje mi się, że warto jest sobie czasem odpuścić myślenie w kategorii 'ideałów', bo łatwo jest się zafiksować i można łatwo przeoczyć naprawdę dobre mieszkanie:)

  ReplyDelete
 19. Bardzo fajny wpis i rewelacyjne zdjęcia :) Jedyne co, to ja bym zrezygnowała z dywanów - reszta jak dla mnie idealna :)

  ReplyDelete
 20. Świetnie wnętrze. Połączenie klasycznego stylu z nowoczesnym. Najładniej komponuje się kuchnia. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 21. Świetne mieszkanie, pomysł z zaokrąglonymi oknami prezentuje się naprawdę doskonale na poddaszu :)

  ReplyDelete
 22. Cenne wskazówki, na pewno wielu się przydarzą :) A mieszkanie na zdjęciu cudowne!

  ReplyDelete
 23. Akurat z mieszkaniem na poddaszu mam złe doświadczenie. W lato upał był nie do zniesienia. Może była to wina dachu, ale niezbyt dobrze wspominam ten okres.

  ReplyDelete
 24. Pięknie urządzone wnętrze. Wspaniały pomysł z korkami umieszczonymi w ścianie. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 25. Ja teraz kupuję swoje pierwsze mieszkanie. Również na 4 piętrze bez windy. Przeprowadzka mnie przeraża ;)
  Kupiliśmy mieszkanie pod miastem, bo właśnie zależało nam na niskiej cenie, by móc więcej dołożyć do remontu i wyposażenia. ale wszyscy pukają się w czoło,że mogliśmy dołożyć kasę i kupić w mieście. ale ważne że mi pasuje ;)

  ReplyDelete
 26. Mieszkanie moich marzeń :):) Podziwiam za pomysł...genialny. Pozdrawiam

  ReplyDelete
 27. Jeździłem po stronie i oglądałem setki razy zdjęcia. Piękne aranżacje. Prawdą jest, że idealne mieszkanie tworzymy my sami. Każdy ma swój gust i wedle gustu dostosowujemy mieszkanie. Ja osobiście nie wyobrażam sobie mieszkania w domu, ale w bloku, i to na parterze, z ogródkiem. Tak mam teraz, i tak będzie zawsze :) Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 28. Myślę, że nie da się znaleźć mieszkania idealnego, ale można sobie takie stworzyć. :)

  ReplyDelete
 29. Nie ma nic idealnego. Trzeba mieć duże szczęscie żeby znaleźć coś co się naprawdę bardzo podoba. Jednak można tak pozmieniać żeby było naprawdę pięknie.

  ReplyDelete
 30. To prawda, że nie ma nic idealnego no chyba, że chodzi o moje meble do przedpokoju! A tak na poważnie to ciężko zrobić idealne wnętrze tak żeby każdy nawet najmniejszy szczegół się w 100% podobał :P

  ReplyDelete
 31. Czasem nie posiadamy możliwości jeśli chodzi o wybór mieszkania, natomiast generalny remont sprawi, że poczujemy się w nim bardziej komfortowo.

  ReplyDelete
 32. Oooooo matko to mieszkanie jest booooskie, chyba się w nim zakochałam. Chociaż przecież moje cztery kąty też już nabierają rumieńców. Zapraszam do poczytania o tym; https://galeriaokazji.blogspot.com/2017/10/moje-wasne-cztery-katy.html
  Laura

  ReplyDelete
 33. W dzisiejszych czasach, aby zaprojektować mieszkanie idealne, warto postawić na elementy szklane. Balustrady, kabiny, lustra - to wszystko optycznie powiększa pomieszczenie i nadaje mu kunsztu.

  ReplyDelete
 34. Ooo matko, jakie piękne zdjęcia :o Jestem pod ogromnym wrażeniem :)
  Trafnie opisane.

  ReplyDelete
 35. Bardzo ciekawe rady. Najtrudniej jest wtedy gdy człowiek nie ma do końca określonych priorytetów i wówczas nie wie czego szukać, a co za tym idzie szukanie przeciąga się w nieskończoność...

  ReplyDelete
 36. Ja wreszcie uzyskałam zdolność kredytową i mogę znaleźć wymarzone mieszkanie dla siebie! Teraz jestem na etapie wyszukiwania ofert mieszkania kobierzyńska kraków i jak tylko znajdę to wymarzone to zabieram się za projekty i urządzanie! Nie mogę się doczekać!!

  ReplyDelete
 37. Krzesła w takim stylu w jadalni świetnie się prezentują. Podobną kolekcję widziałam w salonie w Białymstoku. Taka jadalnia na poddaszu to na prawdę świetny pomysł :)

  ReplyDelete
 38. Wnętrze w bardzo ładnym stylu muszę przyznać. Podobają mi się takie pomieszeczenia. Super

  ReplyDelete
 39. Fajne porady i piękne wnętrza na zdjęciach. Bardzo podobają mi się ciemne podłogi.

  ReplyDelete
 40. Bardzo fajnie się to prezentuje. Uwielbiam taki styl. Jestem pod wrażeniem.

  ReplyDelete
 41. Świetny blog. Lubię stronki o takiej tematyce. Na pewno będę częściej tutaj zaglądać.

  ReplyDelete
 42. Bardzo przydatne porady na pewno zastosuje tą metodę jak będę miał kupować mieszkanie na pewno dużo ułatwi. A wnętrza są piękne.

  ReplyDelete
 43. Świetne pomysły na wybór odpowiedniego mieszkanie, dzięki za nie :)

  ReplyDelete
 44. Genialny wpis i porady na pewno wcielę w żyje powyższe porady :) Pozdrawiam

  ReplyDelete
 45. Idealne mieszkanie to takie w którym czujemy się bardzo dobrze i za każdym razem jak wracamy do niego to z przyjemnością :) Bardzo ciekawy artykuł i zdjęcia są przepiękne.

  ReplyDelete
 46. Przepiękne mieszkanie i bardzo fajnie i ciekawe porady :)

  ReplyDelete
 47. Bardzo dobre porady a wystrój mieszkania niczym z filmów.

  ReplyDelete
 48. A czy takie idealne mieszkania w ogóle istnieją? Jestem właśnie na etapie poszukiwania właściwego lokum i niestety nie jest to łatwe zadanie.

  ReplyDelete
 49. Efektu dla wnętrza dodają często dodatki nie tylko jakieś dekorację ale nawet i sam sprzęt AGD ten duży i mały.

  ReplyDelete
 50. Bardzo dobre porady i również warto rozważyć sposób finansowania zakupu mieszkania i do tego często przyda się rozmowa z ekspertem który będzie mógł doradzić. Zdjęcia są bardzo piękne.

  ReplyDelete
 51. Niesamowicie to wygląda, jestem pełna podziwu, marzy mi się takie, może kiedy w przyszłości jako drugie :( Kupiłam nowe mieszkanko z tarasem od pcg.pl ale bliżej mi obwodnicy niż centrum gdzie są takie kamienice, i niestety trochę głośno i ciężko mi na stałe przebywać w tym zgiełku dlatego wybrałam spokojniejszą okolice, ale naprawdę szanuję Twoją pracę !

  ReplyDelete
 52. Bardzo ciekawy artykuł i zdjęcia są przepiękne.

  ReplyDelete
 53. Beautiful image the building You chose well for the theme.
  casino online

  ReplyDelete
 54. By znaleźć idealne mieszkanie trzeba się jednak trochę natrudzić. Trzeba jednak przyznać, że na prawdę warto, gdyż szukamy w końcu naszego mieszkania, w którym mieszkać będziemy całe swoje życie ;)

  ReplyDelete
 55. Idealne mieszkanie to takie, które w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom, a te mogą być przecież różne. Dla mnie idealnym mieszkaniem byłoby takie, które posiada jak najwięcej wolnej przestrzeni do zagospodarowania. Podobają mi się także mieszkania z ogródkiem, ale takie obecnie trudno znaleźć.

  ReplyDelete
 56. Wydaje mi się, że najlepszą opcją jest poszukać u dobrego dewelopera - oni znają się na projektowaniu mieszkań. Taka Nova Sołtysowicka robi przecież piorunujące wrażenie. Powiem więc z przekorą, że mieszkania idealnego się nie znajduje, one jest właśnie budowane dla Ciebie ;) Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 57. Dokonali napraw, nie obliczyli budżetu, potrzebowali pieniędzy na materiały budowlane. Biorąc pod uwagę, że kiedyś brałem to przez RacoonGo.com, kwota pożyczki była znacznie większa niż 3000. Udało mi się kupić wszystko i inwestować w terminy. Bardzo się cieszę, że teraz są takie organizacje, które chronią nerwy i upraszczają życie.

  ReplyDelete
 58. Piękne zdjęcia i ciekawe przykłady na dekoracje. Bardzo podoba mi się ten srebrny grzejnik, pomimo tego, że wygląda bardzo archaicznie. Zdecydowanie bardziej pasuje mi styl nowoczesny i prosty oparty o proste bryły i wzory, więc znalezienia miejsca dla takiego grzejnika będzie nie lada wyzwaniem :D

  ReplyDelete
 59. Idealnie mieszkanie trudno jest znaleźć, coś o tym wiem. Długo takiego szukałam. Niedawno trafiłam na ofertę sprzedaży mieszkań Gdańsk Jasień i jest to chyba to czego szukałam, przynajmniej w teorii :) Wykończenie to inna sprawa.

  ReplyDelete
 60. Dom przepiękny! Też urządzamy swoje własne gniazdko. Znaleźliśmy także w końcu materac do łóżeczka dla naszej najmłodszej pociechy więc niedługo juz się przeprowadzamy :)

  ReplyDelete
 61. Przepiękny dom i bardzo podobają mi się białe meble połączone z czarnymi dodatkami.

  ReplyDelete
 62. Wnętrze wygląda znakomicie dosłownie jak ze snów.

  ReplyDelete
 63. Przepięknie się urządziłaś, poddasze cudo!. Mi się podobają jednak najbardziej mieszkania z tarasem wrocław . We Wrocławiu już mieszkam jakiś czas, ale nie wyobrażam sobie teraz mieszkać w jakimś innym mieście! Pozdrawiam

  ReplyDelete
 64. Myślę, że każdy z nas ma całkiem inny gust i ciężko będzie znaleźć idealne mieszkanie dla każdego.. mnie z każdego stylu podoba się troszkę czegoś innego :)

  ReplyDelete
 65. Piękne wnętrze, dojrzałam też kilka ciekawych świeczek, pewnie ładnie nastrajają wam pokoje w ciepły wieczór :) Uwielbiam urządzanie wnętrza, to mnie tak uspokaja i pozytywnie nastraja :)

  ReplyDelete
 66. Świetne zdjęcia i bardzo pomocny wpis :) Krok nr 2 to świetna porada, czasem po prostu trzeba przymknąć oko na mniej ważne kwestie.
  Sama ostatnio borykam się z wyborem mieszkania i muszę przyznać, że jest to bardzo czasochłonny proces, w końcu inwestujemy w tym przypadku ogromne środki, więc nikt nie podejmie decyzji zbyt pochopnie. Na szczęście znalazłam niezłego dewelopera, który pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości (www)

  ReplyDelete
 67. Znalezienie idealnego mieszkania zawsze jest bardzo trudne.Sam o tym wiem bardzo dużo.

  ReplyDelete
 68. Szczerze mówiąc to nie sądziłam, że znalezienie idealnego mieszkania może być aż tak trudne. Dzięki za porady, będę widziała na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania.

  ReplyDelete
 69. Z znalezieniem idealnego mieszkania jest jak z znalezieniem idealnego materaca oglądając je możesz tylko zakładać że będzie idealne i wygodne, a przekonujesz się dopiero czy tak jest jak już w nim zamieszkasz.

  ReplyDelete
 70. Genialne inspiracje! Właśnie wnętrza w takim stylu podobają mi się najbardziej.

  ReplyDelete
 71. Przepiękne wnętrze! Uwielbiam poddaszowe okna, ponieważ dają więcej światła, a dzięki temu wnętrze jest jaśniejsze :) Kolorystyka tego mieszkania idealnie trafia w moje gusta - bardzo mi się wszystko podoba!

  ReplyDelete
 72. Żeby znaleźć mieszkanie idealne trzeba przede wszystkim szukać. Ja mieszkam w Poznaniu i tez polanję sie właśnie przeprowadzić. Najbardziej jak na razie podobają mi sie mieszkania od dewelopera RED CO. Są moim zdaniem w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Co wy o tym sądzicie?

  ReplyDelete
 73. Też mega retro grzejnik wygląda okropnie, a tak po za tym to bardzo ładne aranżacje. Sam teraz jestem na etapie urządzania mieszkania, muszę zrobić dosyć kapitalny remont łazienki i kuchni i do tego wystrój salonu, więc roboty będzie sporo. Znalazłem w sieci ofertę szybkich pożyczek na https://taktofinanse.pl/Internetowa-pozyczka-gotowkowa-juz-od-18-lat-Sprawdz-kalkulator-online i chcę ruszyć z remontem jak dzieci pójdą do szkoły

  ReplyDelete
 74. Każdy ma swoją definicję mieszkania idealnego. Bardzo ważna jest lokalizacja. W dużym mieście na pewno ciężej znaleźć mieszkanie, a ceny też są wyższe. Na pewno warto szukać i skorzystać z usług dewelopera.

  ReplyDelete
 75. Farby wysokiej jakości? Postawiłem na www.cromadex.pl i nie żałuję. Polecam!

  ReplyDelete
 76. Najlepiej zgłosić się do biura nieruchomości. Według mnie jest to najprostsze rozwiązanie. Ja osobiście korzystałam z usług Estate Dealer i bardzo mile wspominam naszą współpracę.

  ReplyDelete
 77. Wybranie odpowiedniego mieszkania to trudna decyzja

  ReplyDelete
 78. Każdy ma swoje preferencje co do mieszkania, ale warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem, http://kompleksowaochrona.pl/ można znaleźć wskazówki co do ubezpieczenia

  ReplyDelete
 79. Słuchajcie, jeśli interesują was pożyczki na dowód i szybkie chwilówki ale nie do końca wiecie jak one działają, polecam wam przeczytać ten artykuł https://lowcachwilowek.pl/pozyczka-na-remont-mieszkania/. Jest tu wiele ciekawych informacji na ten temat, które na pewno wam pomogą.

  ReplyDelete
 80. A Nowe mieszkania Dachbud znacie? Ja własnie szukam jakiegoś mieszkania i chyba sie zdecyduję na zakup właśnie od nich. Mają całkiem normalna cenę za metr. No i dzielnica - świetna dla rodzin z dziećmi.

  ReplyDelete
 81. Łał jaki ładny dom. Na pewno wymaga on dużo pracy i poświęcenia. ja mam małe mieszkanku które teraz remontuje i mam już tego dość. A taki duży dom to naprawdę poświęcenie Gdybyście szukali inspiracji jak ma wyglądać ładne wnętrze to polecam zajrzeć na stronę https://deko-rady.pl/aranzacja-kuchni tam można znaleźć mnóstwo pomysłów. Polecam serdecznie.

  ReplyDelete
 82. Bardzo przydatne porady i wskazówki. Czasem znalezienie mieszkania trwa bardzo długo

  ReplyDelete
 83. Jeśli chodzi o zakup mieszkania i tym bardziej jeśli miałaby to być inwestycja to moim zdaniem warto jest zastanowić się nad mieszkaniem za granicą. Na przykład takie tenerifeapartaments.com apartamenty na Teneryfie uważam, że są na prawdę atrakcyjnym rozwiązaniem

  ReplyDelete
 84. Długo szukałem idealnego mieszkania dla siebie, ale w koncu mi sie udało i od 4 miesiecy jestem na swoim. Jeżeli chcecie sie dowiedziec czy warto wynajmowac mieszkanie, to wejdzcie sobie na stronę https://j8.pl/czy-oplaca-sie-wynajmowac-mieszkanie/ .

  ReplyDelete
 85. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 86. To wcale nie taka prosta sprawa. Wybór mieszkania jest jedną z ważniejszych decyzji.

  ReplyDelete
 87. Czasem znalezienie idealnego mieszkania trwa bardzo długo.

  ReplyDelete
 88. Bardzo ciekawy wpis :) idealne mieszkanie? Wydaje mi się, że musi po prostu trafić w gust przyszłego lokatora. Musi mieć to coś. Ja ostatnio spędziłam kilka dni w domku w Chochołowie. I jeśli miałabym kiedyś budować dom wiem, że koniecznie musi być drewniany - ten klimat i styl to coś co do mnie przemawia :)

  ReplyDelete
 89. Faktycznie wybór odpowiedniego mieszkania czy domu to nie jest łatwa decyzja i nie można jej podejmować nagle. Jeśli już kupimy taką nieruchomość to pamiętajmy także o jej ubezpieczeniu https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci które w sumie pozwala nam mieszkać bezpieczniej.

  ReplyDelete
 90. Masz bardzo ładne stylowe mieszkanie. bardzo mi się podoba. ja już zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zmianą mieszkania. Na razie wynajmuję niewielką kawalerkę. Ale wynajem tez ma swoje plusy. Można się o tym dowiedzieć czytając artykuł na stronie https://j8.pl/czy-oplaca-sie-wynajmowac-mieszkanie/ fajna strona bardzo ciekawa i pomocna polecam zajrzeć.

  ReplyDelete
 91. Patrząc na te zdjęcia i odpowiadając na pytanie wszyscy szczęśliwy mieszkańcy tych wnętrz znaleźli. Oczywiście każde jest inne ale na pewno współgra z tym co cieszy ich mieszkańców

  ReplyDelete
 92. Niesamowicie zaaranżowane poddasze, niezwykly projekt który tak trudną przestrzeń zamienił w piękną i praktyczną zarazem, to wyjście na taras rewelacja

  ReplyDelete
 93. Gdybym znalazł mieszkanie idealne, to na pewno wymieniłbym drzwi wejściowe na drewniane drzwi zewnętrzne. Chcę mieć pewność, że będą szczelne i antywłamaniowe.

  ReplyDelete
 94. Znalezienie mieszkania idealnego graniczy z cudem. Myślę, że i tak będziemy chcieli coś zmienić

  ReplyDelete
 95. Z pewnością odnalezienie mieszkania idealnego do najłatwiejszych nie należy, gdyż uzależnione jest to od naszych gustów, a z tym, jak wiadomo się nie dyskutuje. Ja swoje wymarzone cztery kąty kupiłam u tego dewelopera: http://www.mieszkania-plandex.pl/ i jestem zachwycona, zarówno samym mieszkaniem, jak i wysokim poziomem współpracy. :)

  ReplyDelete
 96. Ja znalazłam mieszkanie idealne ale wymagało ono gruntownego remontu. Zdecydowałam się wtedy na tanie remonty Warszawa https://tanieremonty.warszawa.pl/ i był to strzał w dziesiątkę. Szczerze polecam Wam ich usługi.

  ReplyDelete
 97. Fajny artykuł. Ja swojego mieszkania szukałem prawie dwa lata zanim zdecydowałem się na zakup. Dopiero jak znalazłem w ofercie dewelopera https://www.mojdom.com.pl/ ofertę mieszkań we Wrocławiu, to długo się nie zastanawiałem

  ReplyDelete
 98. Znalezienie mieszkania idealnego zawsze jest bardzo trudne,ale ja takie mieszkanie znalazłem.

  ReplyDelete
 99. Jeśli ktoś z was chce to może skorzystać z bardzo dobrej firmy Pluskwa .Ta firma naprawdę jest bardzo dobra.

  ReplyDelete
 100. Z tego co widzę to jest bardzo dużo komentarzy pod tym wątkiem. To na pewno jest bardzo dobrze.

  ReplyDelete
 101. Moim zdanie mieszkanie trzeba przede wszystkim ubezpieczyć, bo co z tego że będzie idealne jak na przykłąd zostanie zalane albo zniszczone? Sporo na temat ubezpieczeń nieruchomości dowiecie się z tej strony http://kompleksowaochrona.pl/ i jak najbardziej polecam wam ją odwiedzić

  ReplyDelete
 102. Ja jestem niesamowicie zadowolony że wszedłem na ten blog.Z tego blogu bardzo dużo się dowiedziałem.

  ReplyDelete
 103. Na pewno jak już znajdziecie to idealne mieszkanie, przede wszystkim trzeba będzie je ubezpieczyć. Polecam wam w tym celu zajrzeć tutaj http://kompleksowaochrona.pl/ . Na stronie jest sporo ciekawych polis do wyboru i na pewno warto się nimi zainteresować

  ReplyDelete
 104. Kilka tygodni temu kupiłem mieszkanie i za te mieszkanie dałem bardzo dużo pieniędzy.

  ReplyDelete
 105. Bardzo stylowe i gustownie urządzone mieszkanie na poddaszu :) Wygląda olśniewająco, a każdy detal i drobiazg dopracowany do perfekcji. Pięknie!

  ReplyDelete
 106. Zmiana mieszkania? Mnie też to czeka i już się tego boje. Zamierzam postawić na pomoc, interesują mnie przeprowadzki gdańsk, chce to załatwić szybko i sprawnie.

  ReplyDelete
 107. Super artykuł! Wnętrza przepiękne! Jeśli chodzi o wybór mieszkania to jest to duży problem, często pochłaniający wiele czasu na szukanie odpowiedniego. Fajnym pomysłem są teraz nowoczesne domy modułowe. Jest to szybkie rozwiązanie dla par, które szukają mieszkania, a mogą zbudować własny dom. Charakterystyczne cechy domów modułowych to ich pełna funkcjonalność przy bardzo szybkim czasie realizacji i przystępnej cenie.

  ReplyDelete
 108. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

  ReplyDelete
 109. Mega ciekawy blog. Na pewno na tym blogu zostanę.

  ReplyDelete
 110. Przypadkowo wszedłem na ten blog, ale na pewno na tym blogu zostanie na dłużej. Ten blog jest bardzo ciekawy.

  ReplyDelete
 111. Bardzo dobrze ,ze wszedłem na ten blog. Można z tego blogu dużo się dowiedzieć.

  ReplyDelete
 112. Wow! Co za genialna przedziałka na ścianie zrobiona z korków! Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie w mieszkaniu. Wydziałem kiedyś tylko coś podobnego w jednej z restauracji w Warszawie. Podczas następnego szukania nieruchomości na wynajem będę szukać równie ciekawych i pomysłowych zastosowań codziennych przedmiotów.

  ReplyDelete
 113. Ciekawy wpis. Na pewno zostanę na dłużej, aby przejrzeć resztę treści.

  ReplyDelete
 114. Ja zanim znalazłam idealne mieszkanie dla siebie obejrzałam chyba ze dwadzieścia różnych, bo nie mogłam się zdecydować ;) Jeśli ktoś waha się pomiędzy wynajmem a kupnem na kredyt hipoteczny polecam ten artykuł, mi pomógł w podjęciu decyzji https://szybkagotowka.pl/Finanse/wynajem-czy-kupno-mieszkania

  ReplyDelete
 115. Dla mnie najważniejsza w mieszkaniu jest kuchnia. To moim zdaniem centrum całego domu, w którym wszystko powinno być dopracowane. Jakby nie było dość sporą część dnia tam spędzamy, czy to jedząc śniadanie, czy przygotowując inne posiłki. Ja swoją wymarzoną kuchnię już mam. Ale nie jest to byle jaka kuchnia. Pełno jest w niej inteligentnych sprzętów marki Samsung i Sony, które są kompatybilne z moim smartfonem. Uwielbiam nowinki technologiczne i nie wyobrażam sobie bez nich mojej kuchni.

  ReplyDelete
 116. Też myślałam nad taką koncepcją na w kończenie swojego mieszkania. Ale jeszcze chce sprawdzić sobie blogi https://blog.abrys.net i poznać jeszcze inne pomysły na aranżacje wnętrz. Warto czerpać pomysły z różnych źródeł, wtedy można naprawdę stworzyć oryginalną koncepcje na swoje wnętrza.

  ReplyDelete
 117. Ja za to myślę, że każde mieszkanie ma jakiś potencjał i jestem zdania, że warto jest również regularnie je remontować. W takiej sytuacji polecam na pewno kontakt z firmą http://remonty.wroclaw.pl/ która dokładnie wie jak przeprowadzić remont z prawdziwego zdarzenia.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...