Wednesday, March 5, 2014

Mieszkanie na poddaszu - nieco większe

Kontynuuję temat rozważań nad rynkiem nieruchomości w Sztokholmie. W przeciwieństwie do innych miejsc które znam, tutaj status "mieszkania do remontu" jest jego zaletą. Takie mieszkania zawsze zawierają w opisie wytłuszczone określenie "renoveringchans" i nawet nie znając szwedzkiego można domyśleć się o co chodzi. Tutaj o remoncie mówi się jako o szansie, a więc na remont patrzy się z zupełnie innej perspektywy niż w Polsce. Wyobrażacie sobie, żeby u nas ktoś chwalił się faktem, że mieszkanie jest do remontu!?? Co najwyżej wspomniane jest to jako fakt. 
Dla mnie to, że mieszkanie jest do remontu też zazwyczaj jest jego zaletą, bo mogę stworzyć wnętrze, jakie mi się podoba. Kupując wnętrze "wyremontowane" obawiam się, że niestety musiałabym wiele elementów usunąć, a przez to ponieść finalnie dużo większe nakłady. Teraz burzymy ile się tylko da i nie mamy czego żałować :)
W Polce mieszkania do remontu mam wrażenie nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej kamienice. Chociaż niedawno mieszkanie już kupiłam, z przyzwyczajenia śledzę nadal oferty i widzę ciągle te same ogłoszenia. Dużo czasu trwa zanim mieszkanie do remontu się sprzeda, niektóre mam wrażenie czekają latami na kupca. Zastanawia mnie, dlaczego ludzie nie decydują się na mieszkania w kamienicach, pomimo że te miewają ceny niższe niż te w blokach z wielkiej płyty. Przynajmniej taka sytuacja ma miejsce w Poznaniu. Podobno to się zmienia i pojawia się coraz więcej amatorów kamienicznych klimatów. 
My naszego mieszkania szukaliśmy kilka miesięcy, a finalnie zdecydowaliśmy się na to, które zobaczyliśmy jako pierwsze :) Pomimo tego, że długo się zastanawialiśmy, żadne z rozważanych mieszkań nie zostało w tym czasie nabyte. Część z nich nadal stoi i czeka na kogoś, kto je uzdrowi. Ach, gdybym miała trochę wolnej gotówki...
 
Kontynuując temat poddaszy podjęty wczoraj, chciałabym pokazać mieszkanie strychowe, na które się dzisiaj natchnęłam. Jest dla odmiany całkiem sporych rozmiarów i położona na dwóch piętrach (coś mi to przypomina :) To mieszkanie również musiało przedstawiać stan "do remontu". Co tu dużo mówić - remont zdecydowanie się udał!
Źródło: Hemnet
Pozdrawiam
Marta

11 comments:

 1. Pierwsze zdjęcie rewelacyjne! Biblioteczka jest cudowna!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mnie rowniez to pierwsze zdjecie ujelo najbardziej! Przepiekny kacik z taaaaka biblioteka!

   Delete
 2. Piękne i z miejscem na książki :D To jedno z pierwszorzędnych kryteriów w ocenie wnętrz przeze mnie...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Magiczne! Moglabym tam siedziec i ksiazki czytac!

   Delete
  2. Otóż to :) Zapraszam do siebie: nowy adres, stary blog :D
   ujuki.wordpress.com

   Delete
 3. Zarażasz strasznie tymi wnętrzami :) Sama nabieram ochoty na kupno i remont poddasza kamienicy :) Ale tak, jak pisalaś, trochę gotówki by się przydało.. My jednak wybraliśmy mieszkanie na obrzeżach miasta, więc kamienica niestety odpada...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Od takiej "ochoty" się zaczyna i zobacz czym u nas się to skończyło. Jeszcze dwa lata temu wydawało się to dla mnie nierealne, a teraz naprawdę się dzieje!
   Mieszkanie za miastem też ma swoje zalety. Nie będziesz musiała biegać po schodach na 4 piętro, a jak spojrzysz za okno, na pewno zobaczysz więcej zieleni. Nam na dany moment w życiu kamienica bardzo pasuje :)

   Delete
 4. Powiem tylko WOW! A oprócz biblioteki urzekła mnie kuchnia - z balkonem! ech tylko pozazdrościć :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prawda?! I prosto z kuchni wychodzić na śniadanie na balkonie z widokiem na miasto! Musi być bajecznie!

   Delete
 5. Wspaniałe mieszkanka. Urządzenie wnętrza, które znajduje się na poddaszu wymaga wielkiej kreatywności, ponieważ nie jest to łatwe, a okazuje się, że można to zrobić w naprawdę ciekawy sposób.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...