Sunday, August 24, 2014

Schody - trudny wybór

Wybór schodów to chyba najtrudniejsza decyzja wnętrzarska, jaką przyjdzie nam podjąć, tym bardziej, że nie ma na nie aż tak wiele miejsca i będą musiały być mocno "zakręcone". Z prostymi schodami byłoby dużo łatwiej, ale akurat takie się nie zmieszczą. Tutaj i tutaj można zobaczyć gdzie znajduje się miejsce przeznaczone na schody.

Bardzo podobają mi się schody w tej wersji. Tylko wbrew pozorom wymagają całkiem sporo miejsca. 
Zdjęcia: 1, 2

Schody będą przytulone do ceglanej ściany. Na pewno drewniane, ale podobnie jak podłogę, planujemy je wybielić. Podobne rozwiązanie znalazłam ostatnio w pewynm duńskim mieszkaniu. Nawet tak jak u nas znalazło się tu okno nad schodami. Wyobrażam sobie, że jak skończymy efekt będzie zbliżony, tyle że schody niezupełnie proste.
 Zdjęcia: NB

Im prostsze, tym lepsze. Ważne, by nie przytłoczyły wnętrza. 

Tutaj nawet podobny metraż pomieszczenia, a przynajmniej tak podejrzewam. Z tym że u nas koło schodów stanie duży stół.

Zdjęcia: 3, 4

A które rozwiązanie wam się najbardziej podoba?
Pozdrawiam
Marta

9 comments:

 1. Schodki z pierwszego zdjęcia, ale wybielone, będą wyglądały świetnie, przynajmniej mi się tak wydaje :)
  Pozdrawiam Cię cieplutko :)

  ReplyDelete
 2. Mi chyba podobają się te schody najbardziej ze zdjęcia pierwszego.
  Też jestem na etapie schodów , ale u mnie już decyzja zapadłą, są zamówione i za miesiąc może półtora już będą.
  Zaplanowałam schody dębowe wybielone, nie chcę zupełnie białych ale ma nie być tego efektu żółtego - to jest dla mnie priorytetem. :)
  pozdrawiam ciepło

  ReplyDelete
 3. Dla mnie bezkonkurencyjne są schody przytulone do ceglanej ściany jak o nich piszesz ) Proste, biegnące wzdłuż ściany. Wyobrażam sobie, że u Was biegłyby odwrotnie, niż jak na zdjęciach ustawiona jest drabina i chyba ze względów konstrukcyjnych musiałyby być tzw. zabiegowe na górze.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zgadzam się w zupełności, te schody najlepiej się prezentują, ale dla nas pozostaną tylko inspiracją. Niestety u nas nie ma na nie miejsca. Muszą być zabiegowe i to mniej więcej takie jak na ostatnim zdjęciu.

   Delete
 4. Mnie się podoba pierwsza i ta ostatnia inspiracja - świetnie zagospodarowany kąt pod schodami. Nie wątpię, że dobrze wybierzesz, niezależnie od zdjęć.

  ReplyDelete
 5. Inspirująco u Ciebie...oglądam i wzdycham, wzdycham i oglądam...i już w głowie mam pomysły na remont mojego lokum...co do schodów - jak dla mnie 1 i 2 propozycja...z minimalną przewagą schodów nr 2...pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Powodzenia w remoncie zatem!!
   Wersja nr 2 też najbardziej mi się podoba, ale niestety ta jedyna jest u nas niemożliwa do zrelizowania, bo mamy na takie schody za mało miejsca :(

   Delete
 6. Ja sentymentalnie ostatnie bym wybrała - prawie identyczne są o mojej cioci, sprawdzają się :) I nawet kanapa też tak u niej stoi ;) Ale jest spokojnie dość miejsca, żeby stół ogarnąć.

  ReplyDelete
 7. Schody z pułkami na książki zawsze strasznie mi się podobają. nadaję niesamowitego klimatu.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...