Wednesday, March 11, 2015

Roślinne stylizacje

Wiosnę czuje się już nie tylko za oknem, ale również we wnętrzach.W tym roku bardziej niż kiedykolwiek do stylizacji służą rośliny typowo kojarzone z okresem wiosennym, ale rośliny po prostu. Kaktusy i inne rośliny, których nazw nie potrafię wymienić trafiają na salony. Z nazewnictwa będę się musiała zatem podszkolić i stylizowane obecnie wnętrza na pewno mi w tym pomogą. 

A teraz zapraszam na ucztę stylistyczną, nie tylko za sprawą wprowadzonych w to wnętrze roślin.

Obraz z portretem ognistorudej kobiety dodaje temu wnętrzu sporo charakteru.
To on tak naprawdę zwrócił w pierwszej kolejności moją uwagę. 


Strzelista roślina na stołeczku dodaje świeżości i lekkości całej kompozycji. Cieszę się, że zapomniane rośliny znów pojawiają się we wnętrzach.  Swego czasu miałam prawdziwą dżunglę w domu, teraz trzymam już tylko kaktusy. Coś mi jednak podpowiada, że w mieszkaniu pod aniołem znajdzie się więcej miejsca na rośliny, tym bardziej że zbyt wielu mebli tam nie planuję.


 I kaktusy - moje ulubione! Czy ktoś wie jak nazywa się ta roślina po lewej na parapecie?Tylko kuchnia mi do całości nie do końca pasuje, choć przyznaję, że stylizacja działa tu cuda.


W tej prostej sypialni z chęcią zaczynałabym dzień.


 Zdjęcia: Stadshem

Pozdrawiam
Marta

3 comments:

 1. a widziałaś Fikusa lirolistnego?
  http://indulgy.ccio.co/HQ/Xu/un/33706697180579231WAxErjRpc.jpg

  ReplyDelete
 2. cudne - i wnętrza i roślinność.... jak to się ma do parapetów w mieszkaniach z naszych blokowisk???? bo przecież wiele roślin jest takich samych a efekty całkiem z innej bajki ;-P

  ReplyDelete
 3. Obraz też przyciągnął moją uwagę. No i stolik na kółkach - uwielbiam je!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...