Wednesday, September 2, 2009

Niebieskości cd


Tak sobie właśnie pomyślałam, że wszystkie moje hafty wykonane przez ostatnie pół roku są niebieskie. Jakiś czas temu wypatrzyłam na Allegro czasopismo z samymi niebieskimi haftami i stwierdziłam, że absolutnie muszę je mieć. Na szczęście prócz mnie nie było chętnych do zakupu, co nieczęsto się zdarza, bo czasopisma z haftem krzyżykowym są towarem deficytowym i bardzo "popytnym". I tak się zaczęło haftowanie moich niebieskich wzorów. Haftowałam wszędzie gdzie się dało, a najchętniej w pociągu, budząc tym niestety powszechne zainteresowanie. A wydawałoby się, że krzyżyki to taka powszechna rzecz.
Większość z moich niebieskich haftów leży w szufladzie, nieoprawiona. Zawsze jak jestem w domu obiecuję sobie, że zajmę się nimi, oprawię. Przyjeżdżam jednak tak rzadko i tylko na weekend, że zazwyczaj nie starcza mi już czasu na szukanie odpowiednich ramek. Nie ułatwia mi poszukiwań fakt, że sklep z ramkami jest w soboty krótko otwarty. Nie chce mi się rano odpalać samochodu i gnać do centrum, gdy mogę podelektować się leniwym porankiem.
A oto jeden z moich niebieskich haftów.
Jak przeglądam wasze kreatywne blogi nachodzi mnie straszna ochota na wszelakie prace ręczne. Wyciągnęłam z szuflady serwetę z wzorem cebulowym zaczętą już jakiś czas temu. Prace utknęły w momencie gdy skończyła mi się jedna z mulin. Nawet chciałam ją dzisiaj kupić, ale odstraszyła mnie cena przesyłki zagranicznej w sklepie internetowym. 40 PLN! Ile za to mogłabym mulin kupić. Więc chyba poczekam na powrót do domu i wtedy uzupełnię zapasy. Przy okazji kupię sobie nowe kolory do haftowania nowych obrazków. Na razie przeglądam czasopisma i planuję co by tu wyhaftować. Jak tylko coś powstanie, na pewno pokażę na blogu.

3 comments:

 1. Piękne! :) Haftuj i pokazuj :)

  ReplyDelete
 2. Bardzo lubię niebieski, więc ten haft bardzo przypadł mi do gustu :) Ale nie tylko ze względu na kolor! :) Chciałabym zobaczyć resztę.

  ReplyDelete
 3. Za miesiac trafia tu na pewno moje pozostale niebieskosci. Pozdrawiam cieplo
  Marta

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...