Sunday, September 20, 2009

Goście

Ten weekend był wyjątkowy za sprawą szczególnych gości. Odwiedziła mnie para znajomych, których poznałam 7 lat temu podczas studiów w ramach jakże popularnego Erasmusa. Wtedy jeszcze nie byli parą, ale gdyby nie ten program nie mieliby możliwości się poznać. Od 4 lat są małżeństwem i aż z przyjemnością patrzy się na ich szczęście. Pomimo tylu lat razem wyglądają jak para dopiero zakochanych.
Po szczodrym śniadaniu ruszyliśmy "na miasto", ale dość szybko przenieśliśmy się na obrzeża miasta, gdy tłumy w centrum skutecznie nas odstraszyły.
Takimi oto widoczkami się delektowaliśmy:Strasznie spodobała mi się kolorystyka fasady tego domu - połączenie szarych niebieskości z bielą. Nie mówiąc już o drzwiach do domu, które są przepiękne.Mam niestety brzydki zwyczaj zaglądania ludziom w okna. Ale jak tu nie zaglądać, jak ludzie takie piękności w oknach stawiają. Okno samo aż się prosi, by w niej spojrzeć. W tym odkryłam proste, ale jakże pięknie zdobiące okno lampy z abażurkiem w czarne pasy. W rzeczywistości prezentowały się zdecydowanie lepiej i zdjęcie nie oddaje w pełni ich urody. Fotograf ze mnie niestety kiepski.Po całkiem długim spacerze w końcu daliśmy odpocząć naszym strudzonym nogom i wpadliśmy na kawę do przeuroczej kawiarenki. Na kawie niestety się nie skończyło...

Goście już pojechali i jakoś pusto się zrobiło. Właśnie wyciągnęłam jednak moje gazety "o haftowaniu" i planuję co wyjdzie w następnej kolejności spod igły. Za tydzień jadę do domu, więc zaopatrzę się w muliny. Zaś efekty mojej pracy wkrótce pokażę na blogu :)
Wszystkim życzę miłego weekendu :)

2 comments:

 1. WOW! Gdzie są TAKIE widoki?!
  Kolory fasady faktycznie piękne. Mnie aż zęby bolą od patrzenia na te wszechobecne morele, pomarańcze i grapefruity w moim mieście. Blee....

  ReplyDelete
 2. Witaj Marto :)
  Te fotki zrobione były w okolicach Hamburga. Fasady są rzeczywiście przepiękne. Codziennie się zachwycam nimi gdy jadę do pracy. Ale tak przyznam, że w głębi serca tęsknię za kochaną morelową Wielkopolską ;)
  Pozdrawia m ciepło
  Marta

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...