Sunday, December 28, 2014

Jasne mieszkanie w Szwecji

Mam nadzieję, że spędziliście święta pięknie i rodzinnie. My wczoraj wróciliśmy do Poznania z rodzinnego Podlasia, gdzie jeszcze udało nam się złapać zimę, bo w Poznaniu niestety śniegu się nie uświadczy.
Święta, święta i po świętach, a tu czekają nowe inspiracje. Jako że za oknem jeszcze ciemno, z przyjemnością patrzę na szwedzkie jasne inspiracje wnętrzarskie i takową dzisiaj chciałabym się podzielić. Zaczynamy jak zwykle od kuchni :)


Kuchnia idealna - stanowi zgromadzenie niemal wszystkich poszukiwanych przeze mnie cech. Kolor mebli, lodówka, drewniana bielona podłoga, marmurowe blaty w połączeniu z całą ściną wyłożoną "piecowymi" kafelkami, do tego przyprawiona szczyptą miedzi - czego można sobie więcej życzyć.

Moją szczególną uwagę zwróciły marmurowe półki oparte na miedzianych wspornikach. Taką piękną ozdobę kuchni można samemu wykonać. Moim zdaniem pełni ona funkcję bardziej estetyczną niż praktyczną, ale czy w kuchni zawsze musi wygrać praktyka?Uwagę zwraca również niewielka wyspa wykonana z leciwego kawałka drewna wspartego na zupełnie nowoczesnych nóżkach. Tutaj piękny element łączy się z praktyką - blatu roboczego nigdy za wiele. 

 
Jestem zwolenniczką kuchni otwartej na salon. W tym mieszkaniu kuchnia jest otwarta, a mimo to znajduje się trochę jakby na uboczu. To zaleta kuchni umieszczonej w zaułku salonowym, tutaj całkiem sporym. 


Salon również spory i pięknie wystylizowany. Marzy mi się sofa z luźnym, lnianym pokrowcem i podobny marokański dywan. Uroku temu zakątkowi dodaje niewielkie okienko z łukiem w narożniku pokoju.Zauważyliście, że w całym mieszkaniu nie ma firan? Światło może bez przeszkód wpadać do wnętrza, nic nie stoi mu na przeszkodzie, a pomimo braku zasłon mieszkanie jest bardzo przytulne. Dla mnie zasłony mają nie tylko "zasłaniać", ale również otulać mieszkanie nadając mu przytulności. 
U nas też chyba zrezygnujemy z zasłon...


Sypialnia niewielka została chyba świadomie pomniejszona, by wygospodarować miejsce na walk-in closet. Ta oddzielona ścianką ciągnie się wzdłuż całej sypialni po lewej stronie. W takiej szafie to dopiero wiele może się pomieścić!  


Łazienka prosta, ale równie piękna. Ktoś skorzystał z przepisu na łazienkę idealnie wystylizowaną! Drabinka na ręczniki, piękny kosz i piękna i tak baza łazienkowa nabrała charakteru.


 Aż nie chce się z tego wnętrza wychodzić, choć korytarz urządzono równie stylowo jak resztę mieszkania.

Zdjęcia:AHRE
Pozdrawiam was serdecznie
Marta

5 comments:

  1. Piękne! Bardzo lubię jasne przestronne pomieszczenia :) Część pomysłów może wykorzystam w realizacji swoich przyszłych planów :)

    ReplyDelete
  2. Pieknie ! i taka ciekawa lazienka ;-)

    ReplyDelete
  3. Przepiękne! Marzy mi się podobne, być może uda mi się wreszcie kupić coś od Lokum Deweloper - mieszkania wrocław ich autorstwa są najlepsze na świecie :) Pozdrawiam serdecznie!

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...