Saturday, December 20, 2014

Kreatywny weekend

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, tym razem już na dobre z Poznania. Przeprowadzka wprowadziła małą rewolucję w moim życiu, stąd moja chwilowa mam nadzieję nieobecność, w dużej mierze spowodowana brakiem komputera.
Za Szwecją mi się tęskni, za pięknem, na które człowiek natyka się na każdym kroku, a tymczasem tego piękna szukam tu, gdzie teraz mieszkam. 
Chciałam opowiedzieć wam o kreatywnych warsztatach, w których miałam okazję uczestniczyć już tydzień temu, ale dopiero dzisiaj mam możliwość o nich napisać. Warsztaty odbywały się w tym oto nietypowym miejscu. Przed wami dach poznańskiej słoniarni! Prawda, że imponujący!? Zachwycił mnie nie tylko kształt, ale również połączenie stali i drewna.


Kreatywne warsztaty zorganizował magazyn "Piękno i pasje", a przeprowadziła je Michelle. W kameralnym gronie wysłuchaliśmy wykładu o dokarmianiu ptaków zimą, po czym po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki czyli budowy karmnika dla ptaków. Karmnika nietypowego, bo stworzonego z doniczki. Jak taki karmnik wykonać? Co będzie nam potrzebne prócz doniczki? Potrzebujemy przygotować porcję smalcu oraz zestaw ziaren i suszonych owoców. O tych ostatnich trzeba pamiętać, by je umyć oraz rozdrobnić.Nasiona wsypujemy do tłuszczu i mieszamy. 
Do przygotowania mieszanki używamy smalcu niesolonego.Odstawiamy powstałą mieszankę, by stężała, a w tym czasie zabieramy się za dekorowanie doniczki. Przyda się pistolet do kleju, by przytwierdzić ozdoby do doniczki.

A oto efekty dekoracji w moim wykonaniu :)


 A także pięknie udekorowany doniczko-karmnik Kasi. 
Kasiu, serdecznie dziękuję Ci za miłe towarzystwo podczas warsztatów!


Udekorowaną doniczkę wypełniamy smalcem z ziarnami i karmnik gotowy!
Pożywny i stylowy :)Dokarmiając ptaki musimy pamiętać, że decydując się na to, musimy wykazać się systematycznością. Ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsc, gdzie znajdują pożywienie i pozbawiając ich go po pewnym czasie, możemy wyrządzić im więcej krzywdy niż pomóc. 
Pozdrawiam was serdecznie z Poznania i zapraszam już wkrótce na relację zdjęciową z postępów remontu w mieszkaniu pod aniołem :)
Marta1 comment:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...