Tuesday, August 12, 2014

Inspiracje łazienkowe 2

Witam was popijając muminkową kawę z muminkowego kubka. Nie inaczej! Ostatnio wpadłam do sklepu ze stoiskiem fińskiego producenta porcelany ARABIA i jak mogłam przejść obojętnie obok kubka stworzonego na setne urodziny autorki Muminków - do obejrzenia tutaj!

W mieszkaniu pod aniołem dostarczono właśnie płyty karton-gipsowe i odbywa się tam teraz akcja oklejania. Na pierwszy front poszedł sufit w salonie, gdzie wątpliwej urody żółtą płytę wiórową pokryła biała płyta karton-gipsowa. A od tego momentu coraz bliżej do finalnego malowania. Ale tak naprawdę to jeszcze trochę. Sufity na dole to nic w porównaniu z tym, ile tej płyty pójdzie na strychu. Po drodze muszą zostać wykończone dwie łazienki i o nich tu będzie teraz mowa, a konkretnie jednej z nich. Wspominałam o moim dylemacie odnośnie zagospodarowania skosu, pod którym znajdzie się prysznic. Znalazłam jeszcze kilka inspiracji z wykafelkowanym skosem znajdującym się na wprost od wejścia, bo taki układ będzie w naszej łazience. 

 Zdjęcia: 1,2


O cegiełkach marmurowych też myślałam. Możliwe, że znajdą się w kuchni. Kiedyś już takie rozwiązanie zastosowałam i byłam bardzo zadowolona. Dla przypomnienia - tutaj i tutaj można znaleźć zdjęcia ze poprzedniego remontu. 

Zdjęcie: Pinterest

Nawet płytki z ciemną fugą całkiem fajnie prezentują się na skosie, choć te z jasnę są delikatniejsze. 

 Zdjęcie: 1, 2
I kilka słów o dodatkach. Jako że przed prysznicem znajdzie się zabudowa geberitowa, zamiast zostawiać geberitowy "grzybek" na środku łazienki, zabudowę pociągniemy po całej długości łazienki. Nad zabudową planujemy pozostawić nieco przestrzeni tworząc półeczkę, a nad nią umieścić szafki z lustrami, jak w poniższym wnętrzu.

 Zdjęcie: Pinterest

Umywalkę nablatową fajnie byłoby umieścić na starej komodzie z ciemnego drewna. W białej łazience taka komoda stanowi ciekawy akcent. Ciekawe rozwiązanie tego typu zostało ostatnio zaprezentowane na blogu DECOLATORIUM.
 
A tutaj piękna stara komoda we wnętrzu stworzonym przez Lauren Liess. Bardzo lubię jej styl i bloga.

 
Zdjęcie: Pinterest

Pozdrawiam serdecznie i przypominam o CANDY! Zostało już tylko kilka dni do zakończenia konkursu i finalnego losowania! 
Marta

2 comments:

  1. Chciałaby się mieć jedną z takich łazienek u siebie w domu. U mnie niestety tylko zwykła, klasyczna łazienka. Ładna, ale nie tak piękna jak te z inspiracji!
    http://kilkaslowostomatologii.blogspot.com/

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...