Tuesday, August 5, 2014

Cegła we wnętrzu

W poprzednim poście wspomniałam, że choć cegłę uwielbiam, do tej pory we wnętrzu nią ozdobionym jeszcze nie mieszkałam. A że cegły będzie u nas w przyszłości sporo, obawiałam się efektu "lochu". Z każdym dniem przybywa jednak otynkowanych ścian, czerwień cegły ustępuje miejsca obecnie szarym, wygładzonym ścianom, czyniąc wnętrze dużo jaśniejszym. W każdym pomieszczeniu pozostanie jednak choć po jednym elemencie ceglanym, a to cała ściana lub jej fragment. 
Dzisiaj natknęłam się na mieszkanie z dużą "domieszką" cegły, co pozwala sobie lepiej wyobrazić efekt po remoncie, gdy czerwona cegła będzie kontrastowała ze śnieżną bielą ścian i jasną, pobieloną podłogą. Takie właśnie wnętrze mi się marzy. Nawet jeśli nie tak słoneczne, bo takie wnętrza to tylko w photoshopie, to mam nadzieję, że będzie domowe i przytulne. 

Co za przestrzeń!


Przepastna sypialnia, taka, że na rolkach można by tu jeździć!źródło: MOHV

A u nas tymczasem...


Jedna ze ścian została wygłuszona i ocieplona, bo była bardzo cienka i słychać przez nią było sąsiadów. Tak, w kamienicy też to jest możliwe pomimo ogólnie grubych murów. Podejrzewamy, że nasze mieszkanie było w przeszłości częścią większego, stąd ta cienka ściana.


Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających!
Marta

7 comments:

 1. Cegła to świetny wybór. U mnie też możesz zobaczyć część ściany z cegły. Zapraszam do mojego M.
  Pozdrawiam serdecznie :)))

  ReplyDelete
 2. już nie mogę doczekać się efektu końcowego! :)

  ReplyDelete
 3. Piękny kontrast cegły do bieli - super to wygląda. Aż mnie kusi, żeby skuć tynk w starym mieszkaniu ;-), które nota bene też powstało z podzielenia jednego mieszkania na pół - taka konieczność powojenna.
  Oj czuję, ze jak pokażesz całość po remoncie to wszystkim szczęka opadnie do podłogi :D
  Ściskam!

  ReplyDelete
 4. Uwielbiam cegłę! Zwłaszcza w kamienicach i domach za miastem. Też mam ścianę z cegły, niestety pobielaną , ze względu na małą ilość światła . Ale i tak jestem zachwycona.
  Piękne wnętrza...I ta przestrzeń! Ceglane ściany mają jeszcze jedną wielką zaletę: pasują do każdego stylu...Na pewno wyjdzie świetnie. Powodzenia! :)

  ReplyDelete
 5. cudowne wnętrze !!! Takie to i ja bym chciała baaardzo :) Normalnie maluję ściany na biało , przekonałaś mnie !!!!! :)))

  ReplyDelete
 6. To wnętrze jest boskie! Ściany, meble, drewniana podłoga, cegła - wszystkie szczegóły dopracowane!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...