Thursday, January 29, 2015

Wnętrze za "grosze"

Mój M. miał kiedyś taki pomysł, by mieszkanie urządzić z tego, co zostanie "znalezione", by nie kupować niczego co nowe, przynajmniej w kwestii wyposażenia mieszkania. Może nie do końca uda się nam zrealizować to założenie w przypadku mieszkania pod aniołem, ale na pewno trafi tam sporo mebli z recyklingu. Po co kupować nowe, skoro dostępnych jest istniejących rzeczy, którym można przywrócić świetność lub znaleźć im nowe zastosowanie. 
Pomysł urządzania ze "znaleźnego" uskuteczniła za to pewna osoba, która prowadzi bardzo ciekawego bloga. O wynikach tej akcji przeczytać można tutaj.

Mieszkanie, na które dzisiaj natrafiłam na sieci, wygląda bardzo oryginalnie i stylowo, ale niekoniecznie na jego urządzenie wydano jakieś ciężkie pieniądze. Tutaj kluczową rolę odegrał pomysł!

Pomyślałam sobie - ale świetne kafelki! Ale po chwili dostrzegłam, że to nie kafelki, ale malowidło na podłodze! Brawo za pomysł! Podłoga robi piorunujące wrażenie! To się dopiero nazywa zrobić pierwsze dobre wrażenie!
Marzy mi się serwantka wypełniona po brzegi piękną porcelaną, oparta o ceglaną ścianę. Taka na pewno stanie w mieszkaniu pod aniołem! Sypialnia to już totalne znalezisko, ale za to całkiem stylowe!

Pokój dla dziecka został wydzielony z kuchni.

Dzięki czemu kuchnia zyskała całkiem stylowe okiennice!
 

Zdjęcia: Bosthlm

Zajrzyjcie też na Facebook, gdzie dzisiaj wrzuciłam zdjęcia najpiękniejszego poddasza pod słońcem!

Pozdrawiam
Marta

6 comments:

 1. To jest właśnie to co kocham :-) Stare rzeczy odmienione jak nowe. Całe mieszkanie jest na prawdę bardzo stylowe i przyjemnie wykończone.

  ReplyDelete
 2. Cudowne to okienko pomiędzy kuchnią a pokojem! Uwielbiam takie niespodzianki. To jest możliwe tylko w kamienicy:)

  ReplyDelete
 3. Bardzo ciekawe mieszkanie. Mój dom też jest wykańczany rzeczami , które już mieliśmy, bądź skądś przytargaliśmy. I podoba mi się ten misz-masz

  ReplyDelete
 4. Bardzo fajnie jest patrzeć jak stare rzeczy zaczynają swoje życie od nowa. A taki dom w pełni urządzony rzeczami 'z duszą' a nie przedmiotami, które kupić może każdy, ma niepowtarzalny urok!

  Pozdrawiam!
  Magda

  ReplyDelete
 5. Na pewno tak jest, że pomysł to największa część sukcesu, mieszkanie, które pokazałaś robi ogromne wrażnie! A na pierwszy rzut oka to podłoga faktycznie wygląda jakby to były kafelki.

  pozdrawiam, Ania

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...