Saturday, January 10, 2015

Mistrzowie stylizacji

Mowa tu oczywiście o Szwedach, którzy sztukę stylizacji mieszkań wznieśli na nowy poziom i dopracowali do perfekcji. Tysiące ich rodaków wchodzą codziennie na portale ogłoszeniowe mieszkań, nie tylko z zamiarem znalezienia i zakupienia wymarzonego lokum, ale również po prostu po to, by zainspirować się tym, jak mieszkają inni. W Polsce nikomu nie przyszłoby do głowy, by w tym celu udać się na portal mieszkaniowy. Tam raczej łatwiej o ból głowy niż inspirację, niestety.

Podejrzewam, że to 116-metrowe mieszkanie musiało zostać niemal opróżnione i wystylizowane na nowo. Wypełnione jest samymi nowinkami ze świata wnętrzarskiego niekoniecznie z najwyższej półki cenowej, połączonymi z modnymi elementami vintage. Nawet nie brakuje mi tak bardzo wnętrzarskiej prasy szwedzkiej, wystarczy, że przejrzę najnowsze ogłoszenia nieruchomości :)

Pewnie na codzień trudno byłoby mieszkać wśród tylu porozstawianych przedmiotów, ale na zdjęciu prezentują się bardzo ciekawie. 

 Stylizacja z walizkami szczególnie przypadła mi do gustu.


Kuchnia spora, z pięknym wykuszem, ale byłaby poza tym całkiem zwyczajna gdyby nie otwarte półki i pięknie wystylizowany kącik jadalny.

W tej sypialni pięknie wystylizowano ścianę - czy to zegary?Trzeba przyznać, że stylista miał świetną bazę!
 

Zdjęcia: Bjurfors
Pozdrawiam serdecznie
Marta

4 comments:

 1. Pięknie, kuchnia mój ideał. Ale mówisz, ze dużo przedmiotów ;)? Jest super!!!

  ReplyDelete
 2. Myślę podobnie o naszych mieszkaniowych gustach. Czasami mam ochotę krzyczeć, gdy widzę polskie ogłoszenia o sprzedaży mieszkań. Być może jest to wina sklepów, które w głównej mierze kształtują ludziom gust. Wydaje mi się, że czasami lepiej nie wydawać pieniędzy na jakieś zakupy, a tylko wykazać się pomysłowością. Pozdrawiam serdecznie. Alicja

  ReplyDelete
 3. rzeczywistość idealna- dla idealnej pięknej szwedzkiej, jasnowłosej pary młodych ludzi....

  zauważyłam jeden detal, o którym wcześniej nie myślałam- ciemny rant białego blatu w kuchni.... zawsze chciałam mieć biały blat, ale bałam się , że będzie bardzo laboratoryjnie w połączeniu z białymi szafkami.... ciemny rant to genialne rozwiązanie!!! dzięki!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...