Sunday, May 11, 2014

Nowoczesne poddasze

Jak urządzić poddasze w kamienicy? Przed tym dylematem stanęliśmy sami i nadal nie do końca wiem jak to rozstrzygniemy. Z jednej strony kamienica w pewnym stopniu zobowiązuje do nawiązania do klimatów sprzed wieku, z drugiej strony to jednak poddasze, które do czasu adaptacji z wnętrzami secesyjnymi nie za wiele miało wspólnego poza tym, że znajdowało się w leciwej budowli z tradycjami. Ja jestem za nowoczesnością z lekką domieszką nostalgii, przyprawioną akcesoriami vintage. Takie jest właśnie wnętrze, które dziś chciałabym pokazać, niby na wskroś nowoczesne, ale jednak nie do końca.
Uwagę przykuwają oryginalne schody, które nie tylko mają za zadanie ułatwić wspinaczkę na antresolę, ale równie pięknie zdobią sporych rozmiarów ścianę. W tym przypadku chyba jednak to funkcja dekoracyjna zatriumfowała nad użytkową, bo jakoś nie jestem przekonana, by po tych schodach wygodnie się chodziło.Skosy kryją masę schowków - dla książek, które wyjątkowo dekoracyjnie wyglądają z cegłą w tle czy też dla... fortepianu!I jak zwykle na szwedzkim poddaszu - bajkowy balkonik!
 Źródło: Hemnet

Pozdrawiam i życzę Wam dobrego początku tygodnia!
Marta

P.S. W tym tygodniu będzie więcej o ciekawych poddaszach! O ile wcześniej widziałam tylko cegłę, tak teraz mam fazę na poddasza.

4 comments:

 1. oj te schody to nieuchronna katastrofa.. już widzę jak bym pięknie schodziła po kilku kieliszkach wina :) reszta jest bardzo fajna. szczególnie te dechy na podłodze!

  ReplyDelete
 2. Ja tam jestem zadowolona bo i cegłe i poddasza bardzo mi sie podobają. Pewnie kiepsko się funkcjonuje z tymi skosami w życiu ale tez pewnie jest to kwestią przyzwyczajenia. A te schodki w załączonym zestawieniu - bardzo niebezpieczne mi się wydają. MOja noga by na nich nie postapiła w każdym razie.

  ReplyDelete
 3. Schody od razu mi się rzuciły w oczy - jako wyjątkowo nie-do-chodzenia. Niech sobie wiszą na tej ścianie i tyle ;) No i jeszcze katastroficzne skojarzenia budzi we mnie brak barierek zabezpieczających na antresoli - pewnie to przez mój lęk wysokości...Cała reszta jest na plus, wielki plus :)

  ReplyDelete
 4. Cudne poddasze;) Wszystko mi się w nim podoba;) Kończę właśnie projekt starego domu z poddaszem i już wiem co zaproponuję inwestorowi;)
  Pozdrawiam;)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...