Sunday, September 28, 2014

Targowisko różności

Jak minął wam weekend? Mam nadzieję, że wyjątkowo słonecznie i radośnie! Ja wykorzystałam wizytę przjaciół, by w końcu wybrać się do muzeum ABBY. Zabawa niesamowita, bo nie tylko można dowiedzieć się tam więcej o historii zespołu i obejrzeć eksponaty z ich bogatej historii estradowej, ale również potańczyć, pośpiewać, a nawet uwiecznić swoje występy na filmie video. Polecam szczerze!

Dzisiaj nie będzie tematu przewodniego, wrzucę kilka różnych inspiracji i zdjęć z remontu.Białe kafelki położone na mijankę, ewentualnie płytki-cegiełki to obecnie bardzo często spotykany element wykończenia wnętrz, aczkolwiek mi jakoś się ten widok nie nudzi. W tym wnętrzu moją uwagę zwróciła podłoga, zdecydowanie dodaje wnętrzu charakteru. Planujemy w naszej przyszłej kuchni kamienicznej wszędzie położyć bielone drewno, ale jak zobaczyłam tą podłogę zawahałam się i pomyślałam, a może jednak płytki....


Tutaj, podobnie jak w naszym przyszłym mieszkaniu, schody stanęły w kuchni. 

Zdjęcia: Bjurfors

Kupiłam dzisiaj najnowszy numer duńskiego magazynu Bo Bedre i najbardziej spodobał mi się w tym wydaniu ... katalog reklamowy marki Louis Poulsen. Trzeba powiedzieć świetnie przygotowany, prezentujący prawdziwe wnętrza z wykorzystaniem lamp marki zamiast bezdusznych stylizacji.

Nie można tego nazwać przypadkiem, gdy tego samego dnia odkrywam charakterną podłogę oktagonalną w kolejnym wnętrzu. Poniżej zdjęcia z najnowszego katalogu, który mnie tak zainspirował.


Chciałam też podzielić się dwoma inspiracjami schodów. Jedna pochodzi również ze wspomnianego wyżej katalogu. Jest tu wszystko co mi się marzy w naszym przyszłym domu - ceglana ściana i zakręcone w podobny sposób schody. Połączenie drewna schodów z elementami malowanymi na biało bardzo mi się podoba!

 

Schody w szarej wersji też wyglądają bardzo ciekawie.  

 Zdjęcia: Stadshem

Na koniec mała migawka z remontu - ściana z cegły w łazience jest już skończona - w tym tygodniu została zafugowana. Taka równa, że aż szkoda będzie ją malować. Będzie jednak biała! To postanowione!


Pozdrawiam i życzę Wam udanego poniedziałku!
Marta

4 comments:

 1. Przepiekna jest ta podłoga! I mamy szczęście, gdyż w naszym wynajmowanym mieszkaniu mamy właśnie taką. Wprawdzie liczy sobie prawie 100 lat ale nadal cieszy oko. I nigdy nie zamieniła bym jej na nowszą wersję.
  Serdecznie pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. Bardzo dobrze, że ściana w łazience będzie pomalowana na biało. W wersji surowej jest za równa i wyglądałaby sztucznie i plastikowo

  ReplyDelete
 3. Ciekawy efekt cieniowania na schodach. Wiesz może, w jaki sposób go osiągnąć?

  ReplyDelete
 4. Wnętrza urządzone z gustem i smakiem. Ciekawy dobór przykładów.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...