Thursday, July 12, 2012

Projekt rozmieszczenia kuchni

Wczoraj nie dostałam nowych zdjęć z placu budowy, bo jak stwierdził mąż, tym razem zmiany nie były widoczne. Prace utrudnia fakt, że w mieszkaniu nie ma jeszcze prądu i czekamy na podłączenie, co powinno zadziać się w ciągu kilku najbliższych dni. Do tego czasu prace będą zdecydowanie utrudnione. Tymczasem otrzymałam wstępny projekt rozmieszczenia szafek kuchennych. Parę rzeczy będzie jeszcze do zmiany, trzeba też wybrać kolory, ale taki układ mi odpowiada. Każdy skrawek powierzchni zostanie wykorzystany. Całkiem spora będzie ta kuchnia jak na niecałe 24 metry mieszkania! Dzięki "minimalizacji" przedpokoju do schodów i niewielkiej łazience, większośc metrażu przypada na pokój, który ma ok. 20 metrów. W słupku obok lodówki zmieści się nawet pralka.Jestem bardzo ciekawa schodów. Mają podnosić się do góry, pod nimi zaś znajdzie się schowek. 


Odpowiada mi idea wykorzystania przestrzeni u szczytu schodów na szafkę na buty. Trzeba będzie jednak to jeszcze przemyśleć, żeby nie wyszedł klocek. 


Urządzanie wszystkiego na odległość jest niekiedy sporym wyzwaniem, aczkolwiek internet wiele rzeczy ułatwia. Właściwie wszystko zostanie zamówione przez internet, ale mam nadzieję, że zakupy będą trafione. Część widziałam "na żywo", staram się też zamawiać próbki np. płytek do kuchni, bo nie mam za bardzo możliwości jeździć po sklepach. W tym tygodniu polowałam na jeden rodzaj płytki, ale wszędzie jest tylko na zamówienie, więc nie ma rady, trzeba poczekać, co opóźni trochę prace wykończeniowe, niestety. Ale myślę, że będzie warto poczekać. 
Pozdrawiam ciepło
Marta

6 comments:

 1. ale to leci, najpierw posty o wyburzeniach, masa gruzu, gołe ściany a teraz projekt kuchni dla odmiany, oby w życiu tak szybko szło :)

  ReplyDelete
 2. nie wiem sumie, co o tym sądzić, ale na pewno jest to bardzo odważne :) nie wiem, czy zdecydowałbym się na taki aranż...

  ReplyDelete
 3. Ja dałabym tylko 1 wysoki słupek na lodówkę, popatrz jak mało masz miejsca na blacie. Ja w swojej pierwszej kuchni też popełniłam ten błąd i teraz ubolewam...Nie mam miejsca na urokliwe "pierdółki " na blacie lub np. na ekspres, robot... Johana75

  ReplyDelete
 4. Tak, to prawda, jeden słupek dałby więcej blatu roboczego i miejsca na postawienie różnych innych przedmiotów. Ale biorąc pod uwagę, że to mieszkanie będzie miało zaledwie 23 metry, to kuchnia i tak jest bardzo duża! :) Przy tym to jest kuchnia w salonie, więc myślę, że rozwiązanie z przykrytymi szafkami się sprawdzi, zwłaszcza że to typowo mieszkanie dla jednej osoby.

  ReplyDelete
 5. Tak faktycznie jeśli to kuchnia dla jednej osoby to i tak jest spora :)
  Co masz na myśli pisząc "przykrtyte szafki"? Johana75

  ReplyDelete
 6. Ciekawy projekt. Pierwszy raz widzę, że schody prowadzą do kuchni.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...