Sunday, July 24, 2011

Weekendowy urlop

W tym roku tak się złożyło, że nie będę miała urlopu z prawdziwego zdarzenia, czyli nie tylko nigdzie nie wyjeżdżam, ale również nie biorę wolnego na dłużej. Pozostaje mi cieszyć się weekendowymi wypadami - namiastką urlopu. Czasami przyznam dobrze jest po prostu zmienić widok.
Od ponad dwóch lat mieszkam w Niemczech, ale przyznam, że do tej pory zobaczyłam zdecydowanie mniej tego kraju niż bym sobie życzyła. A do zobaczenia jest naprawdę wiele. W ten weekend nadrabiałam zaległości - wybrałam się w góry Harcu. W sobotę wspięłam się na górę Brocken, a dzisiaj podziwiałam miasteczko Goslar.

This year I will not have real vacations, I haven't really planned to go anywere or take some time off. All I have left is to enjoy weekend trips that serve perfectly as a vacation substitute. Sometimes it is simply good to change the view.
I have been living in Germany for over two years and I must admit that so far I saw too little of it, much less than I would wish for. And there is really a lot to see. So this weekend I was catching up and I made a little trip to the Harz mountains.
On Saturday I climbed the mountain Brocken and today I admired the town of Goslar.

Stary Rynek w Goslarze
Old Town Marketplace in Goslar

Miasto jest po prostu bajeczne, gdyby nie samochody miałoby się wrażenie, że odbyło się właśnie podróż w czasie. Totalnie zachwyciła mnie zabudowa szachulcowa miasteczka.

The town looks simply like from a fairy tale, if there wasn't for cars, one could really have a feeling that one have just travelled in time. I was totally amazed by the timber-framed houses.Drugą osobliwością architektoniczną miasteczka były domy pokryte czarnym łupkiem, nie tylko na dachu, ale również na ścianach. Niekiedy łupek tworzył wymyślne wzory na fasadach domów.

The second architectural peculiarity of the town were houses covered with black slate, not only on the roof, but also on the walls.Sometimes slate was creating sophisticated patterns on the house facade.

Czy ten znak nie wygląda tu jakby nie na miejscu?
Doesn't this red sign look like it did not belong here?To była wspaniała, ale też wyczerpująca wyprawa. Więc na dzisiaj już kończę, ale jutro będę kontynuować.

That was a truly great trip, but also an exhausting one. So that is it for today, tomorrow the story will continue.

Mam nadzieję, że macie za sobą wspaniały weekend.
I hope you had a great weekend!

Marta

5 comments:

 1. Wspaniała wyprawa!

  http://anek73.blox.pl

  ReplyDelete
 2. Przepięknie tam! Ja w tym roku też nie mam porządnych wakacji,..w zasadzie to nie mam żadnych :(

  ReplyDelete
 3. Ale niesamowite i piękne te łupkowe fasady! Takich nie widziałam, chociaż urodziłam się na Dolnym Śląsku, gdzie architektura jest bardzo podobna do tej w Goslar.
  Życzę jak najwięcej takich weekendowych wypraw i pozdrawiam serdecznie
  M.

  ReplyDelete
 4. Nie ważne czy się ma urlop, czy też nie, ważne w jaki sposób spędzimy ten czas. Ja też niestety tylko mogę liczyć na wolne weekendy. Urlop zazwyczaj w mojej firmie przypada na czas jesieni bąź ferii zimowych. Jak zawsze coś wymyślę :)

  ReplyDelete
 5. Bardzo lubie Niemcy i dosc czesto tam jezdze. Niewatpliwie jest co zwiedzac.Urocze miasteczko.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...