Friday, August 2, 2013

Inspiracje do mieszkania

W Szwecji kończą się właśnie wakacje, co można odczuć chociażby po tym, że restauracje otwierają się ponownie po miesięcznej przerwie i rozpoczyna się ruch w tematyce nabywczo-sprzedażowej mieszkań. Lipiec to była prawdziwa inspiracyjna posucha, podczas gdy od dwóch dni trwa prawdziwy wysyp ciekawych inspiracji.
Ostatnio moją uwagę przykuwają mieszkania o podobnym rozkładzie do naszego kamienicznego, które będziemy wkrótce remontować. A oto i jedno z nich.
Za remont dolnego piętra zabierzemy się pewnie dopiero za rok, ale planujemy tam urządzić sypialnię oraz salon. Taki układ bardzo by mi odpowiadał z łóżkiem na środku ściany, piecem przy ścianie (szkoda, że nasz nie jest aż tak ładny jak tu na zdjęciu), biureczkiem i szafą na ubrania. I tyle, nic więcej nie będzie nam tam potrzebne.Właśnie, o takich drzwiach wejściowych marzę do sypialni. Takie prowadzą do naszego przyszłego salonu i bardzo bym chciała, by stolarz wykonał nam takie same również do sypialni.

 

Podoba mi się taki układ sofy, ale u siebie takiego raczej nie zastosuję, żeby nie blokować dostępu do balkonu. I chyba jednak moja sofa będzie trochę mniejsza :) Tutaj jest naprawdę w wersji gigant.Co do kuchni, nie wiem jeszcze jak będzie. Decyzja zapadnie po wyburzeniu ścian :)

Zdjęcia: Stadshem

Remontowo cały czas się u nas wiele dzieje, tylko czasami tak to jest, że trzeba trochę poczekać na efekty. Pamiętacie to mieszkanie, o którego remoncie pisałąm? Czyszczenie cegły już zostało zakończone, mieszkanie jest pomalowane, teraz bielona jest stara podłoga, a na wtorek zaplanowany jest montaż kuchni. Za tydzień będę więc mogła zrobić zdjęcia stanu prawie finalnego! Czekają nas też spore zakupy wnętrzarskie; sofa, łóżko  lampy!
Pozdrawiam weekendowo w ten piękny słoneczny dzień!
Marta

 3 comments:

 1. bosze ;) ale ci zazdroszcze. powodzenia.

  ReplyDelete
 2. przepiękna inspiracja !! :)
  Życzę powodzenia, dla takiego efektu warto męczyć się z remontem :):)
  pozdrowienia :)
  ada

  ReplyDelete
 3. Ciekawe inspiracje. Drzwi dwuskrzydłowe w kamienicy - marzenie! Dla mnie zakup lamp to największy problem, mieszkamy od 2 lat w domu, a tylko w kuchni wisi lampa i to dopiero od m-ca ;-)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...