Tuesday, July 8, 2014

Uwielbiam poranki

Poranek to moja ulubiona pora dnia. Zdecydowanie należę do gatunku rannych ptaszków. Czasami potrafię wcześniej wstać, by ten poranek trwał nieco dłużej i by delektować się jego atmosferą.  Lubię wstać niespiesznie, zaparzyć kawę, pozwolić, by jej zapach wzpełnił mieszkanie, po czym rozsiąść się na wzgodnej kanapie, najlepiej z gazetą wnętrzarską w dłoni i zagłębić się w ulubionych tematach. Nie ma to jak poranny przegląd prasy! Dzisiaj zapraszam Was, byście do mnie dołączyli :)Odkryłam niedawno nowe pismo - Piękno i pasje, o którym chciałabym napisać nie tylko dlatego, że porusza ciekawe tematy, ale również dlatego, że wydawane jest gdzie .... w Poznaniu!!!I jak tu nie napisać o piśmie wydawanym w moim ulubionym mieście.
Ostatni numer, który wpadł mi w ręce to wydanie kwietniowo-majowe. Bardzo na czasie w moim wypadku, bo porusza temat schodów. Jeśli ktoś śledzi moje poczynania remontowe, to wie, że wybór schodów jeszcze przede mną i powiem, że będzie to chyba najtrudniejszy do wyboru element wnętrza. 
W numerze znalazła się również opowieść o sękaczu - jednym z moich ulubionych ciast wypiekanym w moich rodzinnych stronach na Podlasiu. Pamiętam, że bez niego nie mogła odbyć się żadna większa uroczystość rodzinna. Teraz sękacza można kupić w sklepie, ale to już nie ten sam smak.

  
Moich rodzinnych stron dotyczy równie artykuł z cyklu ciekawe miejsca - tym razem o Białowieży. 


W magazynie można znaleźć mnóstwo wspaniałych przepisów opatrzonych pięknymi zdjęciami. Tarta ze szczypiorkiem znalazła się właśnie na mojej liście potraw do ugotowania. Prawda, że wygląda smakowicie?!We wcześniejszym numerze pojawił się reportaż z bajecznego poddasza z cegłą. Szkoda, że zdjęcia z komórki nie są w stanie oddać do końca piękna tego wnętrza. Naprawdę czas najwyższy zaopatrzyć się w porządniejszy sprzęt!

 


Teraz pismo trafi w ręce mojej mamy. Wprawdzie nie podziela moich zainteresowań wnętrzarskich, ale za to uwielbia tematy ogródkowo-działkowe, którym poświęcony jest obszerny dział. Ja na rośliny uwielbiam patrzeć, ale niestety nie odziedziczyłam po mamie "zielonych rąk" i ograniczam się zazwyczaj do hodowania mało wymagających kaktusów. 

Wygląda na to, że nowe pismo trafi na listę moich lektur obowiązkowych powiększając, jak to mówi mój M, mój stos makulatury :)

Pozdrawiam i życzę Wam udanego dnia!
Marta

P.S. Delektuję się kawą, ale jestem już po porannych zajęciach spinningu. Strasznie cieszę się, że siłownię mam tuż za rogiem i że moje ulubione zajęcia ruchowe oferowane są w godzinach porannych.

8 comments:

 1. Ja zdecydowanie bardziej wolę wieczorki :) Poranki raczej przesypiam...

  ReplyDelete
 2. Ja też lubię ranki!
  Pismo ciekawe. Pozdrawiam, Iza.

  ReplyDelete
 3. A ja nie cierpię rano wstawać! Zdecydowanie jestem sową ;)

  ReplyDelete
 4. Masz sposób na bezproblemowe poranne wstawanie? :) Zakupiłam eliptyka z planem porannych treningów tylko nie wiem jak się zebrać, żeby najpóźniej wskoczyć na niego. A muszę tak z rana bo synek jak wstanie to potem już ciężko znaleźć 40 minut na trening... Pozdrawiam, Katarynka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie znam sposobu, chyba wstaję już tak z przyzwyczajenia, bo tak się wyćwiczyłam. Na pewno pomaga, gdy się wcześniej zacznie chodzić spać. W domu ciężko mi się zmotywować do ćwiczeń, płyta leży od jakiegoś czasu, ale jak już sobie zabukuję miejsce na zajęciach to udaje mi się zebrać i pójść, Staram się od razu przygotować do wyjścia jak tylko w stanę, by nawet nie zdążyć pomyśleć o tym, że mogłabym tego dnia nie pójść. Wstaję i robię, potem myślę.

   Delete
 5. Chciałam kupić to pismo, ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Pisała o nim Jagoda z Chaty Magody :). Również jestem skowronek, zatem doskonale Cię rozumiem. Z kubkiem kawy, w ciszy ładuję akumulatory na cały dzień. Pozdrawiam serdecznie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :)
   W Poznaniu nie ma problemu, by to pismo nabyć, może dlatego, że jest lokalnie wydawane. Może uda się je zaprenumerować? Czasem warto dopytać w kiosku, bo zazwyczaj mają tylko kilka egzemplarzy i wtedy łatwo je przeoczyć w kiosku.

   Delete
 6. A ja uwielbiam wczesnie wstawac i zawsze tak bylo.
  Zanim moja rodzina wstanie to sniadanie gotowe, dom wypelnia zapach kawy, z glosnikow saczy sie muzyka... siadamy do stolu i wspolnie celebrujemy weekendowe poranki.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...