Sunday, October 12, 2014

Kącik na poddaszu

Zmartwiłam się niezmiernie, gdy okazało się, że kącik na poddaszu trzeba ocieplić, a tym samym przykryć cegłę w tym klimatycznym trójkącie. Marźnięcie też mi jednak szczegónie nie odpowiadało. Po ociepleniu ściana straciła swoją urokliwą chropowatość. Aż w końcu któregoś dnia mój M. stwierdził, że kącik nie może obyć się bez cegły. Trójkąt zyskuje właśnie nową okładzinę z cegły, która finalnie zostanie pomalowana na biało.
Pozdrawiam wszystkich obserujących postępy remontu mieszkania pod aniołem. I podziwiam, że chcecie tu zaglądać pomimo tego, że po roku pokazuję nadal tylko bałagan remontowy. I pomimo tego, że przedstawienie stanu finalnego jest jeszcze dość odległe w czasie....
Marta

11 comments:

 1. ale ten Wasz bałagan remontowy jest szalenie inspirujący :) ja tam bardzo lubię zaglądać tutaj i podglądać postępy - a Twoje inspiracje są moimi.. właśnie namówiłam małżonka na pomalowanie na biało komina z cegły :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się niezmiernie, z Twojej przyszłej malowanej na biało cegły i z tego, że udało ci się przekonać małżonka :) Ceglanych inspiracji ci u mnie nie zabraknie, to masz gwarantowane jak w banku :)

   Delete
 2. oj tam oj tam i tak będzie pięknie ;))))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kiedyś w końcu, mam nadzieję...

   Delete
 3. To jest normalna sprawa, że remonty się przedłużają. A ten Wasz to jakby dwa mieszkania na raz (czy początkowo nie planowaliście robić remontu na raty??) Wybraliście klinkier czy cegłę rozbiórkową???:)

  ReplyDelete
 4. Tak, dobrze pamiętasz, planowaliśmy remont na raty, ale finalnie stwierdziliśmy, że to nie jest za bardzo wykonalne. Za wiele się brudzi, kurzy, mielibyśmy podwójną robotę odnawiając część mieszkania, a później poprawiając to po remoncie drugiej części.
  To jest cegła z rozbiórki :)

  ReplyDelete
 5. Remont musi trwać, żeby efekt był spektakularny :)
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 6. Czekamy i zaglądamy z niecierpliwością, bo jest na co patrzeć. Ja u siebie też końca nie widzę.. tyle jeszcze pracy zostało.

  ReplyDelete
 7. Tempo prac jest sprawą drugorzędną, ważne, że do przodu! Wiernie kibicuję i wiem, że będzie pięknie.

  ReplyDelete
 8. Takie podglądanie, to prawie jakby u siebie się robiło. A jeszcze jak ktoś wie, gdzie kamienica stoi i można zadrzeć głowę do góry i wiedzieć co się tam dzieje - bardzo budujące uczucie muszę powiedzieć ;) Bo tam u góry powstaje coś wyjątkowego! Trzymam kciuki i nadal podglądam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ankha, to w końcu musisz wpaść z wizytą jak będzie tam już na czym usiąść :)

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...