Saturday, June 7, 2014

Mieszkanie o nietypowym układzie

Mieszkańcy kamienic doskonale wiedzą o co chodzi. W kamienicy mieszkanie mieszkaniu nierówne, każde niemal ma swój indywidualny charakter. Niekiedy trzeba się nieźle nagimnastykować, by w kamienicznym wnętrzu otrzymać w miarę ustawne pomieszczenie.  Ta ich niestandardowość bywa problematyczna, ale i często decyduje o ich niepowtarzalnej atmosferze. 
W tym mieszkaniu układ wyjściowy prawdopodobnie nie był zachęcający - pomieszczenia przejściowe, środkowe długie i wąskie, ale jego gospodarzom udało się finalnie zagospodarować to wnętrze całkiem sensownie. Maksymalnie otwarto przestrzeń pomiędzy dużym i małym pokojem, by stworzyły jedno większe pomieszczenie. Jadalnia schowana za ścianką z odsłoniętym łukiem z cegły z przeszkody stała się wnętrz ozdobą wnętrza.

Szorstka cegła i beton na pierwszym planie kontrastuje z romantyczną kwiatową tapetą w tle. Podoba mi się!
Źródło: E. Olsson

Mały updejt z naszego poddasza - zdjęć nie pokazuję, bo na razie nie widać za wiele prócz kilometrów płyt, jako że zakręcane nimi są ściany i sufity. Miałam nadzieję, że w czerwcu zrobimy już łazienkę, ale wygląda na to, że jeszcze sobie na to trochę poczekamy. Data wprowadzenia się również się oddala. No cóż, cierpliwości więcej nam jeszcze trzeba. 
Pozdrawiam
Marta

2 comments:

  1. Ładne wnętrze :) My swego czasu z mężem mieszkaliśmy w kamienicy gidze wejście do mieszkania było przez kuchnię. Było to mieszkanie wynajmowane więc nie było mowy o remoncie, dlatego też rozwiązanie to wspominam jako bardzo niewygodne :/

    ReplyDelete
  2. bardzo fajny projekt wnętrze, widać że projektowanie wnętrz to Twoja pasja.

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...