Saturday, February 14, 2015

Świerkowa podłoga

Zawsze zastanawiałam się, co to za piękne deski uspokojone bielą, pokrywają skandynawskie podłogi. Znawczynią drewna nie jestem, ale zasłyszałam, że często w skandynawskich domach gości podłoga świerkowa. Jeszcze niedawno planowaliśmy na naszym poddaszu ułożyć sosnę, jednak mój mąż trafił na ofertę desek ze świerku skandynawskiego i nie mogliśmy się oprzeć temu, by nie zaprosić trochę Skandynawii do naszego domu, nawet tylko w postaci desek podłogowych. Podobno świerk jest nieco twardszy niż nasza rodzima sosna, poza tym nie żółknie tak mocno i ma mniejsze sęki. Deski leżały u nas kilka miesięcy zanim trafiły na podłogę i muszę przyznać, że naprawdę nie żółkną, choć i tak planujemy potraktować je odpowiednim środkiem, by je wybielić i wpuścić więcej światła na poddasze. 

Podłoga u nas na poddaszu już prawie ułożona, zostały już tylko ostatnie docinki, a tymczasem chciałam wam zaprosić do przyjrzenia się pięknej podłodze w pewnym skandynawskim domu. Na poddaszu oczywiście :)

Przepiękny kącik z piecem w roli głównej! Marzenie!
 

 I piękna bielona, świerkowa podłoga w pełnej krasie. Jestem wielką fanką tych giętych krzeseł! Pięknie komponują się z marmurem i bielą dookoła. 
Źródło: BoSthlm

Pozdrawiam
Marta

1 comment:

  1. Bardzo dziękuję za ten post. Teraz wiem czego szukać, o co pytać! Zawsze podobała mi się jasna podłoga, ale niestety również znawczynią drewna nie jestem.

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...