Sunday, February 15, 2015

Mieszkanie na dwóch poziomach

Dzisiaj dla odmiany (wprawdzie niewielkiej :) nie będzie o poddaszu. Poruszę jednak mój drugi ulubiony temat prócz poddasza i cegły czyli mieszkanie na dwóch poziomach.
Tutaj na 84 metrach znalazły się salon z oddzielną kuchnią, przestronna sypialnia na górze oraz biuro.
Całą ścianą w salonie zawładnęły schody, jednak bardzo dobrze prezentują się we wnętrzu, zdecydowanie je zdobią. Chyba po raz pierwszy widzę schody rozciągające się nad piecem. Z pewnością zostały dodane już współcześnie.Tutaj moją uwagę zwróciła piękna skrzynia. Na taki okaz właśnie poluję.Starych skrzyń posagowych jest tyle, że aż ciężko mi się zdecydować, którą z nich wybrać.


Kuchnia całkiem ciekawa, choć jak bliżej się przyjrzy okazuje się, że już dość leciwa. Wystarczyło jednak dodać nowe sprzęty i nobilitujący ją blat z marmuru, by odżyła na nowo.
Marzy mi się taka ławeczka w przedpokoju.


A najbardziej w tym mieszkaniu podoba mi się jego zewnętrze czyli ceglana fasada budynku. 
 
Źródło: BoSTHLM
Udanego poniedziałku!
Marta

6 comments:

 1. rewelacyjne mieszkanie, bardzo mi się podoba. schody takie "zawieszone", kuchnia, dodatki... i to zewnętrze, genialna miejscówka :)

  ReplyDelete
 2. Guten Morgen
  To nie tylko twoje Mazenia , my Juz od dlurzszego czasu szukamy i szukamy Dom albo mieszkanie,
  Keine Chance !
  Tylko pozostaje mi jak narazie ogladanie i Mäzenin,
  Pozdrawiam
  Bis bald
  Nina.
  Ps.
  Sorry za bledy!

  ReplyDelete
 3. I ten stolik pod okami. U nas dawno byłby zdemolowany, obsikany, zabrudzony. Jestem w szoku.

  ReplyDelete
 4. Na Śląsku jest cała masa takich kamienic z czerwonej cegły, ale kto o to dba? Nikt. A przecież mają klimat takie budynki, prawda? Sama to dostrzegłaś... Alez mi się marzy dwupoziomowe mieszkanie lub antresola...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja twierdzę, że to kwestia czasu, że w końcu wszystkie kamienice się podniosą. W Poznaniu tej czerwonej cegły mało, ale kamienic jako takich całkiem spory wybór.

   Delete
 5. Schody rzeczywiście robią wrażenie. Ale ta kanapa pod nimi??? Chyba nie mogłabym odpoczywać spokojnie pod schodami, miałabym dyskomfort ( tak samo jak nie lubię siadać na kanapie umieszczonej na środku pokoju-bez czegokolwiek z tyłu- i tyłem do drzwi). Taki mój schiz :)))

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...