Thursday, April 3, 2014

Pomysłowa kuchnia

Stworzenie pięknej i przytulnej kuchni, w której aż chce się przebywać, wcale nie musi kosztować fortuny. Liczy się przede wszystkim pomysł i dodatki.

Nie wiem czy ta kuchnia pochodzi z Ikea, ale taki zestaw na pewno można stworzyć z szafek dostępnych w tej szwedzkiej sieciówce. Sama mam kuchnię z Ikea i przyznam, że jak na kilka lat używania spisuje się wzorowo, może za wyjątkiem blatu, który dość szybko się wysłużył. O ile z chęcią powtórzyłabym zakup ikeowej kuchni, blat wybrałabym już gdzie indziej decydując się nawet na nieco droższą opcję, która w perspektywie lat mogłaby się okazać dobrą inwestycją. 
Jeszcze słowo na temat drewnianej podłogi w kuchni. Zastosowałam takie rozwiązanie w dwóch mieszkaniach, przy czym w obu przy meblach kuchennych spoczął bieżnik, również z Ikea :) Rozwiązanie to sprawdza się fantastycznie i jego powtórkę planuję w naszej przyszłej kuchni w kamienicy. Poza rolą ochronną bieżnik świetnie sprawdza się jako dekoracja.Prosty stół z najprostszymi stołeczkami  - drewno zawsze się obroni.  
A w dalszym planie świetnie zagospodarowana ściana. Naczynia kuchenne awansowały do roli dekoracji ściany.  Ważne jednak, by należały do tej samej bajki, zbyt duża pstrokatość zamiast doznań estetycznych może przyprawić o ból głowy.


 Źródło: Bjurfors

Pozdrawiam serdecznie
Marta


4 comments:

 1. Taka kuchnia to doskonała baza dla dalszych dekoracji.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie, nie ma to jak neutralna baza, na temat której tworzyc można niezliczone wariacje wnetrza!

   Delete
 2. ja też mam drewnianą podłogę w kuchni! jest stara przedwojenna z szerokich sosnowych dech; nie mam chodnika; sprawdza się (i wygląda!) świetnie;
  pozdrawiam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kasiu, chetnie obejrzałabym sobie te deski! Ale chyba nie prezentujesz ich na blogu :(

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...