Saturday, September 1, 2012

O remoncie słów kilka

Remont w naszym mieszkaniu wciąż trwa, choć na razie nie widać jeszcze spektakularnych postępów. Czekamy na skończenie łazienki, niestety nasz fachowiec w sierpniu miał już umówione inne prace, ale mam nadzieję, że w tym miesiącu zostanie skończona i że uda nam się położyć podłogę. 
Okazuje się, że w przypadku starej podłogi nie ma już za bardzo czego ratować, deski zachowały się tylko na niewielkiej części, a nawet te, które zostały mocno pokiereszowane przez robotników, którzy wcześniej robili w mieszkaniu pseudo-remont. Początkowo plan był taki, że ułożymy dobrej jakości jasne panele, ale od kiedy odkryliśmy te dechy, tak nam chodzą po główie, że jednak zdecydowaliśmy się finalnie na drewnianą podłogę. Będzie zatem dąb bielony, może trochę inny niż na wcześniej przedstawionej inspiracji, ale jasny. 
Teraz odbywa się wymiana cegieł i dosztukowywanie brakujących. 


Spotkaliśmy ostatnio sąsiada, który opowiadał nam o historii kamienicy. W czasie wojny dzielnica ta została zbombardowana, wiele domów zrównano z ziemią. Nasza kamienica się uchowała, chociaż dach został uszkodzony przez bombę. Podobno cegły na ten dom powstały w okolicznej cegielni. Na niektórych cegłach odkryliśmy jakieś oznaczenia. Ta akurat nie wygląda na bardzo starą i podejrzewamy, że została dodana już dość współcześnie.

Bardzo nie mogę się już doczekać końca remontu. Naprawdę myślałam, że pójdzie to zdecydowanie szybciej. Niestety, pewnych rzeczy nie dało się przewidzieć. 

Pozdrawiam sobotnio.
Marta

6 comments:

 1. Fajne takie mieszkanko z historią:)

  ReplyDelete
 2. Tak to niestety z remontami bywa, mieszkanie w kamienicy to moje marzenie.

  ReplyDelete
 3. oj moje marzenie jest to również, nie do spełnienia niestety, tym bardziej zazdroszczę.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aniu, dlaczego nie do spełnienia! W moim wypadku też pozostawało w strefie marzeń, ale się ziściło :) Trzymam za ciebie kciuki!

   Delete
 4. Zazdroszczę tej ściany z czerwonej cegły u mnie taka będzie jaki i cały charakter domu ale to dopiero za jakiś dłuższy czas ;)
  W tym momencie przerabiamy sklep na mieszkanie i jest to najtrudniejsze zadanie za jakie się wzięliśmy... ehhh ale jak to ktoś słusznie zauważył z remontami tak jest że nie przewidzisz wszystkiego szczególnie jakie się ma do czynienia z przeróbkami... ale najważniejsze że za chwilę będziemy mieszkać we własnym mieszkanku i będzie super!!! :)
  Pozdrawiam
  karola

  ReplyDelete
 5. Witam.A powiedz mi jakie ogrzewanie planujecie? Zakupiłam osttanio małe mieszkanko w przedwojennej kamienicy , równiez do całkowietego remontu i od przyszłego miesiąca zaczynam remont. W moim mieszkaniu (30 m2 powierzchnia, wysokośc 3,4 m) będzie wodne ogrzewanie podłogowe, słyszałam że do wysokiego pomieszczenia jest najlepsze. Masz może jakąs opinię na ten temat?pozdrawiam !!!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...