Sunday, May 19, 2013

Flip po szwedzku

Flip czyli renowacja mieszkania, zazwyczaj z zamiarem jego późniejszego odsprzedania, tym razem w wersji szwedzkiej. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że w Szwecji mieszkania do remontu nie cieszą się zbyt wielką popularnością. Mogę to zrozumieć, bo jakikolwiek remont wiąże się tu z bardzo wysokimi kosztami, niekiedy trzeba nawet zatrudnić kierownika "budowy", którego wkład często ogranicza się jedynie do zatwierdzania papierków. Ale takie są wymogi, kierownicy są suto opłacani i na to też trzeba znaleźć miejsce w budżecie. 
Wiem też jednak o osobach, których nie przerażają niedogodności remontów i zawodowo lub hobbystycznie zajmują się flipami mieszkań. Założę się, że to mieszkanie też było przedmiotem flipu, moim zdaniem całkiem udanego. Dobra, neutralna baza do tego, by stworzyć bardziej przytulne wnętrze.
Szkoda, że nie ma tutaj zdjęć "przed".


W mieszkaniu zainstalowano szarą kuchnię Lidingo z Ikei, która mi bardzo przypadła do gustu. 

Okna w sypialni odnowione, nie wymienione. Stare drewniane okna po odnowieniu są tu dużo bardziej cenione niż nowe plastikowe. 

Zdjęcia: Maklar Centrum
Łazienki nie pokazuje jak zwykle, bo niestety w Szwecji ciężko znaleźć mieszkanie z ciekawo urządzoną łazienką i ta nie była wyjątkiem. 
Marzy mi się, by takim flipem zająć się od czasu do czasu. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy "flipować" mieszkanie w kamienicy dla nas. Tylko ten bank się ociąga...
Pozdrawiam ciepło
Marta


5 comments:

 1. Bardzo ładne to mieszkanko, wygląda na przestronne.
  Powodzenia w dążeniu do celu :)
  Pozdrawiam,
  Kasia

  ReplyDelete
 2. Bardzo mi się podoba, jak większość mieszkań, które pokazujesz :)
  Ja bym je niestety szybko zagraciła - to znaczy nie widzę miejsca na książki i inne klamoty, tj rzeczy do rękodzieła, które mam w nadmiarze :)

  ReplyDelete
 3. Prace a tym samym zdjęcia u Ciebie takie piękne,podziwiam i pozdrawiam z Dobrych Czasów.Jola

  ReplyDelete
 4. fajne pomysły, zapisuje sobie Twojego bloga :)

  ReplyDelete
 5. Ach, do tak "wyflipowanego" mieszkanka się wprowadzić, mmmm. :)
  Wybraliśmy tą właśnie kuchnię do naszego m, ale decyduję się na krem, ponieważ mamy do dyspozycji 21,5 m2 pokoju dziennego z aneksem, z czego aneks to 5 m2, więc zdecydowałam się na jasną celem optycznego powiększenia. :)
  Pozdrawiam ciepło,
  Katarynka

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...